Bilal Erdoğan'dan gençlere nasihat: 'Yurt dışına giderseniz çok iyi olur ama ülkemize dönmeyi hep aklımızda tutalım'

Bilal Erdoğan'dan gençlere nasihat: 'Yurt dışına giderseniz çok iyi olur ama ülkemize dönmeyi hep aklımızda tutalım'

Tayyip Erdoğan'ın oğlu, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan üniversiteyi yurt dışında okumak isteyen gençlere seslendi.

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan üniversiteye gitmek isteyen gençlere, "Tabii ki de bunu yapabilirlerse çok iyi olacaktır ancak ülkemize dönmeyi de hep aklımızda tutalım" dedi. 

Niğde'de TÜGVA'nın bir etkinliğine katılan Bilal Erdoğan, "21'inci yüzyıla damgasını vuracak ülke olarak ön plana çıkıyoruz. Ufkunuzu daha geniş tutun" dedi.

Erdoğan, "Türkiye’nin, gelecekle ilgili umutlu olması için çok neden olduğunu, son yıllarda uluslararası platformda çok etkili konuma geldiğini, bugün de Rusya-Ukrayna krizinde ara bulucu konumunda olduğunu" söyledi. 

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Salgın ve savaş döneminin getirdiği zorlukları bütün dünya ile birlikte bizde yaşıyoruz ancak 21'inci yüzyıla damgasını vuracak ülke olarak ön plana çıkıyoruz. Ufkunuzu daha geniş tutun, hedeflerinizi yüksek tutun. Yurt dışına çıkmayı düşünen arkadaşlarımız, tabii ki de bunu yapabilirlerse çok iyi olacaktır ancak ülkemize dönmeyi de hep aklımızda tutalım çünkü emin olun; dünyanın en güzel şehri İstanbul, en güzel ülkesi de Türkiye’dir."

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Türkiye