Bild: Bilal'in zenginliği nereden?

Bild: Bilal'in zenginliği nereden?

Almanya'da yayınlanan Bild gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çocuklarının nasıl bu kadar zengin olduğunu sorguladığı yazısında, “Erdoğan yılda 50 bin euro kazanırken çocukları lüks içinde yüzüyor. Bu para...

Almanya'da yayınlanan Bild gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çocuklarının nasıl bu kadar zengin olduğunu sorguladığı yazısında, “Erdoğan yılda 50 bin euro kazanırken çocukları lüks içinde yüzüyor. Bu para nereden geliyor?'' ifadesini kullandı.

Bild gazetesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çocuklarının on milyonlarca doları aşan serveti olduğunu ve bu zenginliğin kaynağının soru işareti yarattığını ifade etti.
Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olarak yılda 50 bin euro kazandığını aktaran Bild, Erdoğan'ın çocuklarının ise lüks içinde yaşadığını belirterek "Bu paranın kaynağı nedir? Buna dair resmi bir veri yok" diye yazdı.
Erdoğan'ın çocuklarının kozmetikten hazır gıdaya, gemicilikten kuyumculuğa pek çok sektörde iş yaptığını bildiren gazete, Burak Erdoğan'ın servetinin 80 milyon dolar olduğunu kaydetti. 
Bilal Erdoğan'ın sıklıkla medyada ''karanlık işler ve suç anlaşmalarıyla bağlantıları’ sebebiyle yer aldığını aktaran Bild, Bilal Erdoğan hakkında İtalya'da başlatılan soruşturmaya da dikkat çekti.
Bildîn haberinde, The Guardian'ın Türkiye'deki bazı işadamlarının IŞİD ile iş yaptığına dair haberi de hatırlatılarak, bu işadamlarından birinin de Bilal Erdoğan olduğu ifade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem