"Bilemedik ki bu kadeh tokuşturmamız son buluşmamız olacakmış"

"Bilemedik ki bu kadeh tokuşturmamız son buluşmamız olacakmış"

Fikret Ercan sosyal medya hesabından paylaştı. "Bilemedik ki bu kadeh tokuşturmamız son buluşmamız olacakmış"

Fikret Ercan sosyal medya hesabından paylaştı. "Bilemedik ki bu kadeh tokuşturmamız son buluşmamız olacakmış"

Hürriyet gazetesi yazı işleri müdürü Necdet Doğan 63 yaşında hayatını kaybetti.  

Fikret Ercan'ın yazısı şöyle: Sevgili arkadaşım, kardeşim Necdet Doğan'ı kaybettik. Bilemedik ki bu kadeh tokuşturmamız son buluşmamız olacakmış. Sakal bırakmıştı. Tufan Türenç'le birlikte bir düğünde böyle bir araya gelmiştik. Yaklaşık beş yıldır beyin tümörü ile savaşıyordu. 

Biraz yürüme zorluğu vardı ama iyi görünüyordu. Bahçeli evine yeni taşınmıştı. Şubatta sözleşmiştik havalar düzelince bahçede rakılayacaktık. Gerçi ben haftada 1 kadeh o da ayda 1 kadeh içebiliyordu. Ama bu salgın ona da izin vermedi. Sözümüzü tutamadık. İşinde olduğu gibi hastalığında da çok titiz davranıyordu. 

Gazeteciliğinde de her şeyi arar bulur öğrenir, hepimizi bilgilendirirdi. Tam bir emekçi gazeteci ve mutfak adamıydı. Yazıişleri ekibinin önemli bir parçasıydı. Bir dönem Hürriyet'in manşetlerinde onun da damgası vardı. Hastalığı süresince bir tıpçı kadar bilgi sahibi oldu. Her kontrolden sonra bizi de bilimsel olarak bilgilendirirdi.

Necdet bu işi yener, diye umutlanıyorduk hep. Maalesef son raporu kendi veremedi. Onun da çok meraklı olduğu sosyal medyadan öğrendim kötü haberi. Onun için hemen buraya yazmaya karar verdim. O bir yerlerden mutlaka bizi izler, diye. Güle güle sevgili kardeşim. Dünya gerçekten, kendine değil herkese yararlı bir insanı kaybetti. Üzüntümüz sonsuz. Ailesinin ve sevenlerinin başı sağolsun. Yolun ışıklar içinde olsun...

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv