'Bilinçaltı uzmanı' Eylem Altunkaynak konuştu

'Bilinçaltı uzmanı' Eylem Altunkaynak konuştu

Kendisini "Kuantum ve bilinçaltı uzmanı" olarak tanıtan ve seminerler veren Eylem Amine Altunkaynak, eleştirilere YouTube videosuyla yanıt verdi.

Instagram'da "gelisim_devam_ediyor" isimli hesap üzerinden paylaşım yapan ve kendisini kuantum ve bilinçaltı uzmanı olarak tanıtan Eylem Amine Altunkaynak'ın görüntüleri tartışma konusu oldu.

Verdiği seminerlerin ücretleri 1300 TL ile 57 bin TL arasında değişen Altunkaynak, hakkındaki eleştirilere YouTube videosuyla yanıt verdi.

"GÜZEL GİYİNİRİM, GİYİNMEYİ SEVERİM"
Hürriyet’ten Fulya Soybaş’ın yazısına göre, Altunkaynak, sadece kadınlara eğitim verdiği için kendisine takva atfedildiğini belirterek diyor ki: “Kendimi takvalı görmüyorum lakin iman sahibiyim. Tesettürüme dikkat ediyorum lakin modern giyimliyim. Güzel giyinirim, güzel giyinmeyi de severim. Bu konuda, ‘No problem’. Bir cemaati temsil etmiyorum, bir medrese uzantısı değilim. Hoca değilim, eğitmenim. Bana hoca denmesini de sevmiyorum. Peçeyi mahremiyetimi korumak için takıyorum. (Yüzünün medyada görünmesini istemiyor.) Normal hayatta peçeli değilim.”

"LÜKS YAŞANTIMI GÖSTERMEYE BAYILIYORUM"
“Lüks yaşantımı göstermeyi çok seviyorum. Bayılıyorum bunu göstermeye. Niye mi? Çünkü sırtımı ne babaya ne kocaya dayadım. Hepsi benim alınterim. Bu nedenle de göstermeyi çok seviyorum. Aslında vermek istediğim mesaj şu: “Yatmayı, ağlamayı bırakırsan sen de başarabilirsin.” O yüzden de ‘Mercedes’imi gösteriyorum, çok da keyif alıyorum. Rabb’im nasip etti de yiyorum. Şükrü Allah’a, yapıyorum ki o da bana yağdırıyor.” Altunkaynak derslerinin ücretleri ve eğitimi konularında ise konuşmuyor, sadece “3 çocukla başardım, kimse bana el uzatmadı, herkes birbirinin kuyusunu kazıyor, karşılıksız kelam vermiyordu benim zamanımda lakin ben isteyene el uzatıyorum” diyor.


"RESMEN ÜÇKÂĞITÇILIK! DAHA NELER GÖRECEĞİZ"
Psikiyatrist, Prof. Dr. Arif Verimli: “Resmen üçkâğıtçılık. Daha neler göreceğiz? Bilinçaltı temizleme diye bir şey yoktur. Kim, ‘Var’ diyorsa literatürü getirsin. İnsanın beyninden ‘memory’ yani hafıza bölgesini cerrahi yöntem ile (ameliyat) çıkarırsın… Ancak öyle olur, temizlik… Buna inananlara da inanamıyorum! Yani ne var bilinçaltında da temizletmek için sözde uzmanlara para kaptırıyorsunuz bu kadar? ‘Kuantum’ diyor bak uyanık. Fiziğin en karmaşık ve en çetrefilli konusunu, ismi ‘süslü’ diye alıp eğitim programı yapmış. Ne olacak o eğitimin sonunda? Sorunsuz, sıkıntısız, hastalıksız, çok mutlu bir hayat mı bekliyorlar karşılığında? Bunlar para ile olacak işler değil.”

"DİNİ SEMBOLLERLE OYNUYORLAR, SÜSLÜ KELİMELERLE KANDIRIYORLAR"
Psikiyatrist, Doç. Dr. Veysi Çeri: “Benim sokakta en az 7-8 tane psikolojik danışmanlık merkezi var. Kim bunlar? Nereden mezunlar? Güya terapi yapıyorlar. Psikiyatrist olmlakin rağmen ben sadece tek alanda terapi yapabiliyorum. Bunlar her konuda ‘uzman’. Ya dini sembollere oynuyorlar ya da tıp literatüründen süslü kelimelerle insanları kandırıyor, ‘müşteri’ topluyorlar. Dolandırıcı bunlar. Ve maalesef buralara giden insanların, yardım aldıklarını düşündükleri için, uzun süre hastalıklarının gerçek tedavisine başlanamıyor, zaman kaybediyorlar. Ruh sağlığı manipüle edilmeye çok açık bir alan. Sürekli yeni bir dolandırıcılık mevzusu var. Bilinçaltı temizliğinden önce de ‘format’ atanlar vardı, hatırlarsan. Maalesef sistem izin veriyor buna. Bizim acil olarak “Ruh Sağlığı Yasası” ve düzgün şekilde işleyen bir kontrol mekanizmasına ihtiyacımız var. Bu kadına bir yaptırım uygulanacak mı mesela? Sanmam. Bu kadar okuduk, doçent olduk, hâlâ da eğitimlerimiz bitmiş değil. Bizler 100-150 lira ücret ile daha fazla insana ulaşmaya çalışıyoruz, bu sahtekârlar saatine 7-8 bin lira alıyor. Çok acı.”

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem