Binali Yıldırım Cemevi açılışına katıldı: Adımda Ali var...

Binali Yıldırım Cemevi açılışına katıldı: Adımda Ali var...

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Kavakpınar Cemevi’nin açılış törenindeki konuşmasında, “Adımın içindeki ‘Ali’ var ya hem çok büyük gurur hem çok büyük mutluluk hem de çok...

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Kavakpınar Cemevi’nin açılış törenindeki konuşmasında, “Adımın içindeki ‘Ali’ var ya hem çok büyük gurur hem çok büyük mutluluk hem de çok büyük sorumluluk. Velhasıl komşumuz bu adı vererek çıtayı yükseltmiş'' ifadelerini kullandı.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Pendik’te Kavakpınar Cemevi’nin açılış törenine katıldı.

Törende konuşma yapan Binali Yıldırım, “Cem demek bir araya gelmek demek, birleşmek demek. Adında birlik olan bir evin, Cemevi’nin açılışına Binali kardeşinizi de çağırdığınız için teşekkür ediyorum. Siz benim adımın hikayesini biliyordunuz, yine de ben şöyle bir hatırlatma yapayım. Ben Erzincan’ın Kayı köyünde büyüdüm ama doğduğum yer Sivas’ın sınırlarında. Benim adımı koyan da komşumuz Binali, benim adımı koymuş. Rahmetli anam da çok iyi bir insan olduğu için adımı onun adını koymuş. Alevi Sünni birlikte yaşayan, bu kültürü bilen ve beraberce yaşayan bir gelenekten geliyorum. Yan yana, can cana yaşadık. Ben bu kültürün içinde büyüdüm” diye konuştu.

'ADIMIN İÇİNDE ALİ VAR YA, HEM ÇOK BÜYÜK GURUR, HEM DE MUTLULUK'

“Hz. Ali., Hz. Peygamberimizin yol arkadaşı, can yoldaşı. Adımın içinde o ‘Ali’ var ya hem çok büyük gurur, hem çok büyük mutluluk, hem de çok büyük bir sorumluluk. Velhasıl komşumuz bu adı vererek çıtayı epeyce yükseltmiş” diyen Yıldırım, “Biz birbirimizin çocuklarına isim verecek kadar yakınız. Biz birlikte yaşadık, birlikte yaşamaya da ilelebet devam edeceğiz. Türkiye’nin geleceğinde de yarınlarında da beraber olacağız. Bu topraklarda nefret, ayrımcılık hayat bulamaz. Ayrımcılığın karşısında daha fazla kenetleneceğiz, daha fazla beraber olacağız. Birlikte Türkiye olacağız” dedi.

Yıldırım konuşmasının devamında, “Oturup her türlü konumuzu görüşeceğiz, her şeyimizi konuşacağız. Paylaşacak çok şeyimiz var, ayrışacak hiçbir şeyimizi yok. Milletimizin birbirine kulak vermesini sağladık. Ayrı gayrı yapmadan, burada yaşayan Alevisi Sünnisi 73 millet biriz, beraberiz, kardeşiz. Bunu belediye başkanımız başarmış. Biz de aynı şekilde bu çalışmaları beraber yapacağız. Devletin vatandaşı dinlemesi gerekiyor. Vatandaşın devlete derdini anlatması gerekiyor. Şimdi bu kardeşliği daha da ileriye götürmenin, bağları daha da kuvvetlendirmenin zamanı gelmiştir. Birbirimizi dinleyeceğiz canlar, birbirimizi anlayacağız canlar” ifadelerini kullandı.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.