Binali Yıldırım: Fransa, ABD ile vardiya değişimi yapıyor

Binali Yıldırım: Fransa, ABD ile vardiya değişimi yapıyor

Başbakan Binali Yıldırım, Bosna Hersek'teki temaslarını tamamlayarak, özel uçak "TUR" ile saat 19.40'ta Ankara'ya geldi. Başbakan Yıldırım'ı, Esenboğa Havalimanı'nda Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Emniyet Müdürü Servet...

Başbakan Binali Yıldırım, Bosna Hersek'teki temaslarını tamamlayarak, özel uçak "TUR" ile saat 19.40'ta Ankara'ya geldi. 

Başbakan Yıldırım'ı, Esenboğa Havalimanı'nda Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ile diğer yetkililer karşıladı.

Yıldırım ile Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da Ankara'ya geldi.

Başbakan Yıldırım'ın yaptığı açıklamalar şöyle:

"ABD ile Fransa Suriye'de vardiya değişimi yapıyor. Macron'un çıkışı kabul edikemez Fransa'nın tutumu ağıt taktik. ABD'de her zaman olduğu gibi yine kafalar karışık. Trump doğru karar verdi, bizi başkanın söylediği bağlar.

"NATO müttefiki Fransa'nın bu hareketi ağır tahrik" diyen Yıldırım, "Trump sürprizi sever, bizi bağlayan ABD başkanıdır. Trump'ı bu çıkışından dolayı tebrik ediyoruz" dedi. Yıldırım, Sincar bölgesiyle ilgili olarak ise, "Irak yönetimi duyarlı davranıyor, terör örgütlerine karşı her türlü faaliyet meşru haktır.

SİNCAR'A OPERASYON SİNYALİ

"Suriye ve Irak'ın kuzeyinde nasıl operasyon yaptıysak Sincar'a da yaparız. Terör örgütlerine yönelik her türlü faaliyeti yapmamız meşru hakkımız. Almanya ve Yuannistan gibni ülkelerin FETÖ'cülere kucak açması dostluğa sığmaz."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem