Binali Yıldırım konuştu AA oy akışını durdurdu… Girilmeyen oylar CHP’nin kaleleri!

Binali Yıldırım konuştu AA oy akışını durdurdu… Girilmeyen oylar CHP’nin kaleleri!

CHP’nin İstanbul Büyükşehir adayı Ekrem İmamoğlu, Anadolu Ajansı’nın verilerinin doğru olmadığını söyledi. YSK ve AA’yı ahlaklı davranmaya davet eden

CHP’nin İstanbul Büyükşehir adayı Ekrem İmamoğlu, Anadolu Ajansı’nın verilerinin doğru olmadığını söyledi. YSK ve AA’yı ahlaklı davranmaya davet eden İmamoğlu, üçüncü kez ekran karşısına çıktı ve “Yüzde 5 öndeyim” dedi.

İMAMOĞLU BEŞİNCİ KEZ KONUŞUYOR

CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu şunları söyledi:

“Tek bir oyun vebali YSK’nın üzerindedir. Uzun bir süredir Anadolu Ajansı’nın hassasiyetle giriş yaptığı kaygılarım devam etmektedir. Psikolojik bir süreç takibi vardır. Anadolu Ajansını takip ediyoruz. Kimsenin hakkını yedirtmem. Biz tutanaklara göre takip ediyoruz. İnşallah bugünün sonucu toplumsal uzlaşma neticesi olmasını umuyorum.”

HEM BİNALİ YILDIRIM KONUŞTU ANADOLU AJANSI VERİLERİ DURDURDU

Öte yandan AKP’nin adayı Binali Yıldırım da kazandığını iddia etmesinden sonra Anadolu Ajansı veri girişlerini durdurdu.

İmamoğlu şunları söyledi:,

“İlçe belediye meclisi, büyükşehir tutanakları var. Biz de birbirlerini destekleyen sistemlerde süreci takip ediyoruz. Çok enteresan verilerle girişler başladı. Bu bizi çok üzdü. Tabi 1-1 buçuk saat sonra uyarının yapılması şaşırtıcı ancak bir fayda etmedi Bizim verilerimize göre yüzde 27,6 girişimiz var.”

'OYUM YÜZDE 53,2'

Yaklaşık olarak saat 22:00’a kadar bir rakam verebileceğiz. Şu anda CHP adayı olarak oyum yüzde 53,2. Rakibimizin oyu 44,1

Anadolu Ajansı’nın verilerini gerçekçi bulmayan İmamoğlu, AA’yı hassasiyete davet etti ve verilerini tekrardan kontrol etmeye çağırdı.

İMAMOĞLU ŞÖYLE DEVAM ETTİ: YANLIŞ DEĞİL DOĞRU BİLGİ AKTARIN

YSK’yı da verileri ve sürecini tekrar kontrol etmesini toplumumuza  yanlış değil doğru bilgileri aktarmasını istiyorum.

Takdiri de size bırakıyorum ne derseniz deyin.

İMAMOĞLU: YSK’YI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM

İmamoğlu, YSK’nın veri akışını durdurması sonrası AA’nın da manipülasyona devam etmesi sonucu tekrar ekran karşısına çıktı.

İmamoğlu şunları söyledi:

Burada bir manipülasyon söz konusu. YSK’yı görevee çağırıyorum. İstanbul’un verilerini denetleyin. AA’yı da hassasiyete, göreve ahlaki duruşa davet ediyorum. Halkımıza doğru bilgiyi aktarma zorunluluğu olan AA’yı tekrar tekrar ahlaklı olmaya davet ediyorum.

SANDIKLARI TERK ETMEYİN ÇAĞRISI

İmamoğlu, herkesi sandıklarda durmaya ve oylara sahip çıkmaya çağırdı.

İMAMOĞLU ÜÇÜNCÜ KEZ KONUŞTU: YÜZDE 5 ÖNDEYİM

“Ben vatandaşlarımızı bilgilendirmek zorundayım. Yaptığımız istatistiklere göre yüzde 90’a ulaşınca açtıkları sandık işleri zorlaşacak. YSK’yı, halkın parasıyla maaş alan Anadolu Ajansı’nı bir kez daha sorumluluğa davet ediyorum. Bu bir milli sorundur.

Ben kimsenin hakkını yemedim, hakkımı da yedirmem. Aramızdaki fark yüzde 5,25. Sandıkta görev alan herkes lütfen görevi bırakmayın. Son ana kadar takipçisiyiz.

Kazananı tebrik ederim ama gerektiğinde de tebrik edilmeyi beklerim”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika