Binali Yıldırım'dan Ermenistan'a ilk cevap

Binali Yıldırım'dan Ermenistan'a ilk cevap

Başbakan Binali Yıldırım Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, Ermanistan'ın yeni başbakanı Nikol Paşinyan'ın açıklamasına, "Ermenistan Türkiye'ye yönelik hasmane tutumundan vazgeçiyorsa...

Başbakan Binali Yıldırım Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, Ermanistan'ın yeni başbakanı Nikol Paşinyan'ın açıklamasına, "Ermenistan Türkiye'ye yönelik hasmane tutumundan vazgeçiyorsa ona göre karşılık veririz" diye yanıt verdi. 

'ÜLKEMİZİN MENFAATLERİ DOĞRULTUSUNDA DEĞERLENDİRİRİZ'
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın, "Türkiye ile ön koşulsuz diplomatik ilişkiler kurmaya hazırız" sözlerine ilişkin açıklama yapan Binali Yıldırım şunları söyledi: 

"Tabii bir görelim Ermenistan yıllardan beri Türkiye'ye yönelik hasmane tutumunu, Türkiye'nin toprak bütünlüğüne, sınırlarına yönelik yanlış tutumlarından vazgeçiyorsa, her şeyden vazgeçiyorsa, yeni bir sayfa açmak istiyorsa bunlarla ilgili detayları görüp ona göre karşılık veririz. Biz hiç kimseyle, başta komşularımız olmak üzere husumet içinde olmayı arzu etmiyoruz. Böyle bir yaklaşım varsa bunu tabiatıyla ülkemizin menfaatleri doğrultusunda değerlendiririz."

Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamanın devamında, "Emeklililerimize ikramiyeler, cezaların yeniden yapılandırılması, imar barışı, öğrenci affı gibi çok geniş kitleleri ilgilendiren, vatandaşla devlet arasındaki yıllardan beri devam eden sorunları çözen kapsamlı bir düzenlemeyi Meclisimiz kabul etti, Cumhurbaşkanı da imzalayınca yürürlüğe girecek. Bunun dışında öyle bir kapsamlı bir düzenleme çalışması yok" diye konuştu.

Kaynak: Milliyet

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem