Binali Yıldırım'dan İsrail ve ABD'ye tepki

Binali Yıldırım'dan İsrail ve ABD'ye tepki

Washington ve Tel Aviv büyükelçilerini istişare için çağırdıklarını ifade eden Yıldırım, ''Filisti'nin haklı davasına bugüne kadar sahip çıktığımız gibi çıkmaya devam edeceğiz. Bu kurşunlar insanların vicdanına atılmış...

Washington ve Tel Aviv büyükelçilerini istişare için çağırdıklarını ifade eden Yıldırım, ''Filisti'nin haklı davasına bugüne kadar sahip çıktığımız gibi çıkmaya devam edeceğiz. Bu kurşunlar insanların vicdanına atılmış kurşunlardır. ABD elçiliğinin Kudüs'e taşınmasını barışa karşı bir sabotaj olarak görüyor ve kabul etmiyoruz dedi.

Binali Yıldırım şöyle devam etti:

''ABD YÖNETİMİ 128 ÜLKENİN İRADESİNİ YOK SAYMIŞTIR''
Birleşmiş Milletler'de (BM) 128 ülkenin, ABD'nin bu karardan vazgeçmesi ve elçiliğin taşınmaması yönünde oy kullandı. Malesef, ABD yönetimi 128 ülkenin kararını yok sayarak ısrar etti. Sonuç olarak onlarca ölü, binlerce yaralı var. ABD elçiliğinin taşınması tarihe Müslüman kanı döktüğü olarak geçmiştir.

''YENİKAPI'DA 'ZULME KARŞI DURUŞ' MİTİNGİ''
Cuma günü Yenikapı meydanında zulme karşı duruş mitingi gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımızı saat 15:00'de mitingimize bekliyoruz. Haftasonu'da Diyarbakır'da seçim kampanyalarımızı başlatıyoruz yapacağımız mitingle.