Binali Yıldırım'dan 'ülkücü' işareti

Binali Yıldırım'dan 'ülkücü' işareti

MHP'nin bugünkü grup toplantısında Devlet Bahçeli, "MHP'nin tabanı yoktur' diyoruz anlamıyorlar' dese de AKP referandum için umudunu 'Hayır' diyen MHP tabanına bağladı. 'Rabia' işareti ile referandumda 'Evet' sonucu çıkmayacağını...

MHP'nin bugünkü grup toplantısında Devlet Bahçeli, "MHP'nin tabanı yoktur' diyoruz anlamıyorlar' dese de AKP referandum için umudunu 'Hayır' diyen MHP tabanına bağladı. 'Rabia' işareti ile referandumda 'Evet' sonucu çıkmayacağını gören AKP, rotayı 'Bozkurt'a kırdı.

?Meclis'teki grup toplantısında başkanlık anayasası referandumuyla ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ''Bu referanduma 'Evet' deyince ülke bölünecek olsa, önce Kandil koşa koşa 'Evet' der. Böyle fırsat gelmiş ayaklarına, teperler mi?'' dedi. Yıldırım, toplantıyı izleyen locadaki bazı kişilerin MHP'yle özdeşleşmiş 'bozkurt' işaretli selamına aynı şekilde karşılık verdi.

Yıldırım işaretin ardından "Milliyetçi ve Ülkücü kardeşlerim önce memleketim ve önce milletim dediler ve birlikte yola çıktık. Nasıl unuturuz? Bugün aynı gün seçilen Cumhurbaşkanı ve Meclis işbaşı yapıyor ve millete hizmet götürüyor. Vakti gelince iki sandık arasında millet yetki veriyor bir sandıktan sonra 5 yıl geçiyor tekrar yetki veriyor iki sefer fazla yok. Şimdi sınır da yok. En fazla iki sefer. Başbakan olmak için Meclis'ten seçil bir sınırı yok. Bunun neresi diktatörlük?" ifadelerini kullandı.

O anlar böyle kaydedildi:

Bahçeli'nin 'Bizde taban yok diyoruz, anlatamıyoruz" dediği konuşması ise şöyleydi:

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem