Biontech aşısı artık aile hekimleri tarafından yapılmaya başlanacak

Biontech aşısı artık aile hekimleri tarafından yapılmaya başlanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşısının devlet hastaneleri ve özel hastanelerin ardından, aile hekimleri tarafından da yapılabileceğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşısının devlet hastaneleri ve özel hastanelerin ardından, aile hekimleri tarafından da yapılabileceğini duyurdu. 

Koronavirüs'e karşı geliştirilen BioNTech aşısı Türkiye'de de uygulanmaya devam ederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan konu hakkında açıkllakin yaptı.

Bakan Koca, "Aşıya erişimde yeni kolaylıklar var. Biontech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle beraber Aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz. Bu güce güvenin" dedi. 

Türkiye 120 milyon doz aşı anlaşması yapmıştı 

Bakan Koca, BioNTech işletmesinin kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin'in de katılmış olduğu Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında, Türkiye'ye dört ay içinde 120 000 000 doz BioNTech aşısı geleceğini duyurmuştu. 

Bakan Koca, “Bugün özellikle Uğur hocamızın bazı görüşlerini bizzat kendinden duymanızı istiyoruz. Uğur Hocam 27 Aralık’ta ilk sözleşmemizi yapmıştık ve ondan 3 ay önce başlayan münasebetlerimiz olmuştu ve bu süreçte nerdeyse haftada en az 2 kere telefonla münasebetlerimiz oldu. Çok büyük gayret gösterdiniz. Öncelikle 1 milyondan başlayarak 4,5 milyona sonra opsiyonel olarak, 30 000 000a sonra 60 milyona devamında 90 milyona ve en son 120 000 000 dozluk anlaşma sizlerin yoğun gayret, efor ve çabanızla imzalanmış oldu” ifadelerini kullanmıştı.

Prof. Dr. Uğur Şahin da, “Türkiye’ye haziran ayının sonuna kadar 30 000 000 doz getirmek istiyoruz. Temmuz, ağustos ve eylül de bütünüyle 120 000 000 dozu tamamlamak istiyoruz” dedi. Şahin, bu konu da son iki haftadır ekiplerin yoğun biçimde çalıştığını belirterek, “Allah’ın izniyle aşıları zamanında Türkiye’ye getireceğiz” diye konuşmuştu. 

Biontech aşısı artık aile hekimleri tarafından yapılmaya başlanacak

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık