Bir çocuk istismarı daha: ‘Ailem beni köy erkeklerine sattıktan sonra izliyordu’

Bir çocuk istismarı daha: ‘Ailem beni köy erkeklerine sattıktan sonra izliyordu’

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programına katılan 17 yaşındaki Dilek Albayrak, 12 yaşından bu yana istismara uğradığını anlattı. Patates karşılığı köydeki erkeklere “pazarlandığını” ve Dilek’in eşi ise ‘Kaynanam bana aşıktı’ ifadelerini kullandı.

Ailesi tarafından 12 yaşından itibaren istismar edildiğini anlatan Dilek Albayrak, 12 yaşından itibaren Gaziantep’te, yaşadıkları köyde erkeklere para karşılığı “satıldığını” söyleyerek “Satıldıktan sonra annem, babam oturup bizi izliyorlar. Kız kardeşime izletiyorlar, ailece hepsi izliyorlar” dedi. Programda ayrıca kardeşinin de kendisi gibi istismara uğradığını söyleyen Dilek, “Tüm ailem işin içinde, beni ve kardeşimi ailemden kurtarın” diyerek yardım talep etti.

Dilek Albayrak’ın eşi Bahattin ise, “Bunlar ne ki. Daha çok şey var. Hepsini anlatacağım, zamanı gelince hepsini anlatacağım. Kayınvalidem bana aşıktı, kurduğu tuzağı öğrenmek için kayınvalideme aşkımı ilan ettim” diye konuştu.

Tanıklar, annesinin talihsiz Dilek’i, “1 kilo patates, inşaat malzemesi ve 1 kilo balık” karşılığında başka erkeklere sattığına şahit olduklarını söyledi.

Dilek Albayrak Twitter’da TT olurken, konuya ilişkin hukuki bir sürecin başlatılıp başlatılmadığı bilinmiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa