Bir çocuk yaşamını yitirmişti... Metrobüse kaçak binmek için canlarını hiçe sayıyorlar

İstanbul Esenyurt'taki Saadetdere Metrobüs durağında dün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, mendil satmak için evlerinden çıkan çocuklar seyir halindeki araçların arasına dalıp metrobüs durağına kaçak girdiler. Bu sırada...

İstanbul Esenyurt'taki Saadetdere Metrobüs durağında dün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, mendil satmak için evlerinden çıkan çocuklar seyir halindeki araçların arasına dalıp metrobüs durağına kaçak girdiler. Bu sırada hem kendi canlarını hem de trafiği tehlikeye atan çocuklara ise sürücüler korna çalarak tepki gösterdi.

Dün Esenyurt Saadetdere Metrobüs durağında yaşanan olayda, mendil satmak için evlerinden çıkan çocukların D100 Karayolunda seyir halindeki araçların arasına dalarak, metrobüs durağına kaçak girme anları kameralara yansıdı.

Çocukların, duraklardaki güvenlik görevlilerine yakalanmamak için D100 Karayolunda seyir halindeki araçları aştıktan sonra demir çitleri tırmanarak metrobüs durağına ulaştıkları görüldü.

Kendilerini ve trafiği tehlikeye düşüren çocuklara sürücüler korna çalarak tepki gösterdi.

Bir çocuk yaşamını yitirmişti

Saadetdere Metrobüs Durağında, 1 Mayıs 2018 tarihinde metrobüse kaçak binmek isteyen çocuk demir çitleri aştıktan sonra metrobüsün altında kalarak hayatını kaybetmişti.