Bir dolandırıcılık hikâyesi: Sıvıyı döktüler; kâğıtlar euro oldu

Bir dolandırıcılık hikâyesi: Sıvıyı döktüler; kâğıtlar euro oldu

Sosyal medya üzerinden tanışarak samimiyet kurdukları işadamını ellerindeki özel kâğıtları solüsyon yöntemiyle euroya dönüştürdüklerini söyleyerek 35 bin euro dolandıran Kamerun uyruklu iki şüpheli suç üstü yakalandı.

İstanbul'da polise başvuran Hasan H.Ö., sosyal medya üzerinde tanıştığı kişiler tarafından dolandırıldığını söyleyerek yardım istedi. İşadamı Hasan H.Ö. poliste verdiği ifadesinde "Onlarla sosyal medya üzerinden tanıştım. Birlikte asansör işi yapacaktık. Samimiyetimiz ilerleyince bana ellerinde özel kâğıtlar olduğunu, bunları özel bir solüsyonla yıkadıklarında euroya dönüştüklerini söyledi. Bu solüsyonu almak için 35 bin euro lazım olduğunu parayı vermem durumumda bana bir gün sonra 150 bin euro vereceklerini söylediler." dedi.

Güven sağlamak için kendisine bir de gösteri yapıldığını söyleyen Hasan H.Ö. "Bana beyaz kâğıtlar getirdiler. Bir şişenin içindeki yeşil sıvıyı döktüklerinde kâğıtlar euro oldu. Onlara inandım." dedi.

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri Hasan H.Ö.'ye şüphelileri telefonla aramasını ve biraz daha para vermek istediğini söylemesini istedi. Bir alışveriş merkezinde verilen randevu yerine polisler de giderken, şüpheliler işadamıyla buluşarak bir miktar daha para aldıktan sonra suçüstü yakalandı.

Operasyon anları güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Dolandırıcılık Büro Amirliğine getirilen Kamerun uyruklu Cyrus D.B.(46) ile Francis C.(46) üzerinden yeşil bir sıvı ile yıkanmış bir miktar döviz ele geçirildi. Şüphelilerle emniyetteki işlemleri sürüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Türkiye