'Bir hafta boyunca idrarımdan kan geldi'

'Bir hafta boyunca idrarımdan kan geldi'

Sosyal medyada yayınladığı bir videonun ardından Kuzey Kıbrıs tarafından sınırdışı edilen ve Türkiye'ye gelir gelmez havalimanında saldırıya uğrayan Şansal, ardından tutuklanmıştı.56 gün cezaevinde kalan Şansal, tahliye...

Sosyal medyada yayınladığı bir videonun ardından Kuzey Kıbrıs tarafından sınırdışı edilen ve Türkiye'ye gelir gelmez havalimanında saldırıya uğrayan Şansal, ardından tutuklanmıştı.

56 gün cezaevinde kalan Şansal, tahliye edilmesinin ardından Cumhuriyet gazetesinden Seyhan Avşar'a konuştu.

"Uluslararası organize bir suç örgütünün lincine maruz kaldım" diyen Şansal, "Ayakkabılarım çıktı. Şu an dişlerim sallanıyor. Vücudumdaki yaralar yeni yeni iyileşmeye başladı. Bir hafta boyunca idrarımdan kan geldi. TGS ve Türk Hava Yolları (THY) ve TAV işletmeleri bunun hesabını verecek" dedi.

"Bir parti başkanının kellesini isteyen adam serbest. Atatürk, Türk’e benzemiyor diyen adam serbest. Oluk oluk kan akıtacağız diyenler serbest. Okul kantininde öğrenciyi bıçaklayan kişi serbest. Kuran kurslarında çocukları istismar edenler serbest..." diyerek yaşananlara tepki gösteren Şansal, "Bir takım insanlar tarafından diğer insanların hedef gösterilmesi, toplum mühendisliği yapılması, tetikçilik yapılması dehşet verici... Bu bir dönem, bugünlerde geçecek. En önemli şey Türkiye Cumhuriyet’inin itibarsızlaştırılması. Hukuk içi boş bir çuvaldır. Ne doldurursanız, onu geri alırsınız" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem