Bir özel okul daha battı!

Bir özel okul daha battı!

Özgür Boza Okulları battığını duyurdu. Ücretleri iade edilmeyen veliler, "Yetersiz kaynaklarla, denetimlerden uzak bir şekilde her köşe başında bir özel okul açılmasına son verilsin" dedi.Doğa Koleji’nde yaşanan sıkıntıların...

Özgür Boza Okulları battığını duyurdu. Ücretleri iade edilmeyen veliler, "Yetersiz kaynaklarla, denetimlerden uzak bir şekilde her köşe başında bir özel okul açılmasına son verilsin" dedi.

Doğa Koleji’nde yaşanan sıkıntıların ortaya çıkması sonrası Özgür Boza Okulları da battığını duyurdu.

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında kurulan okul, 22 Kasım’da eğitime son verdiğini duyurdu.

Ücretleri iade edilmeyen veliler ile maaşlarını alamayan öğretmenler zor durumda.

Veliler tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Özgür Boza Okulları, Köy Enstitüsü adını bu ticarethaneye sermaye yaparak önce Enstitü Koleji adıyla kuruldu. Okulun kurucusu Özgür Boza ilk kayıt aldığında, beş yıl boyunca şubeleşmeye gitmeyeceklerini söylerken, henüz kuruluşunun altıncı ayında Maltepe’de bir şube açmaya kalktı. Boza, Maltepe şubesi için 53 öğrenci kaydı alıp, velilerden eğitim-öğretim ücretlerini alırken 10 gün içerisinde okulu kapattığını duyurdu. Yani okul hiç açılamadı! Velilerden alınan ücretler ise halen ödenmiş değil. Yetersiz kaynaklarla, denetimlerden uzak bir şekilde her köşe başında bir özel okul açılmasına son verilsin. Devlet okullarında kamusal, bilimsel ve nitelikli eğitimin sürdürülmesi için olanaklar sağlansın, çocuklarımız paralı okullara mahkûm edilmesin.”

Son Dakika Haberleri