Bir sefere mahsus affedin dedik!

Bir sefere mahsus affedin dedik!

Katıldığı canlı yayında çocuk evliliklerini ve çocuklara yönelik cinsel istismarı savunan sözleri nedeniyle açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan "Bunları bir sefere mahsus affedin dedik." dedi.

Katıldığı canlı yayında çocuk evliliklerini ve çocuklara yönelik cinsel istismarı savunan sözleri nedeniyle açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan "Bunları bir sefere mahsus affedin dedik. 15 yaşında evlensin diye bir şey söylemedik" dedi.

15 yaşına gelen çocukların cinsel olgunluğa erişmiş olduklarını ve ‘rızalarının’ geçerli olacağını öne süren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yeni bir açıklama yaptı.

"BİR SEFERE MAHSUS AFFEDİN DEDİK"

HaberTürk'teki "Açık ve Net" programında Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan Erbakan, "İki kız çocuğu babasıyım. 15-16 yaşında evlenmesini değil, üniversiteyi hatta yüksek lisansı bitirdikten sonra evlenmelerini isterim. İnfaz düzenlemesinde binlerce kişi olarak ifade ediliyor... Erken yaşta evlilik yapmış, anne baba rızası var. Çocukları olmuş, sonra 'Sen küçük yaşta bir kızla evlendin' deyip evlenen erkeği hapse atıyorsunuz. Erkeğin babasını da hapse atıyorsunuz. Çeşitli suçlardan affettiniz çıkardınız. Buradan hanımı korumaya çalışıyorsunuz ama daha çok mağdur oluyor. Bunları bir sefere mahsus affedin dedik. 15 yaşında evlensin diye bir şey söylemedik." ifadesini kullandı.

Politika