BİR SONRAKİ ADIMI CİNAYET: Ruh hastası yeni tanıştığı kadının kaldığı oteli ateşe verdi

BİR SONRAKİ ADIMI CİNAYET: Ruh hastası yeni tanıştığı kadının kaldığı oteli ateşe verdi

Bursa’da yeni tanıştığı kadının kaldığı otelde çalışanlar tarafından saklandığını düşünen şüpheli, oteli ateşe verdi. Ardından karşıda bulunan bir duvara, “Sıkıntı sandığınızdan büyük. Yok mu beni bu cehennemden kurtaran?” yazan zanlı kayıplara karıştı.

Olay, dün saat 19.30 sıralarında merkez Osmangazi İlçesi Uluyol Mahallesi Kıbrıs Şehitler Caddesi üzerinde bulunan bir otelde meydana geldi.

İddiaya göre, R.Ç yeni tanıştığı bir kadın kendisiyle konuşmak istememesi üzerine kadının kaldığı oteli geldi. Otel çalışanları tarafından kadının saklandığı düşünen şüpheli bir süre etrafta dolandıktan sonra elinde bulunan bir cismi otelin girişinde yakarak olay yerinden kaçtı. İçeride dumanları gören müşteri ve çalışanlar hızla otelden çıkarken, durum 112 Acil Çağrı Merkez’ine bildirildi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri otel çalışanları tarafından söndürülen yangının başka bir yere sıçrama ihtimaline karşı içerde tedbir aldı. Polis ekipleri tahliye edilen vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı.

Duvara yazdı

Bu esnada otel çalışanları ise birbirleriyle tartışma yaşadı. Polisin müdahalesiyle tekrar tansiyon düşerken, ortalığı karıştıran R.Ç., otelin karşısında bulunan bir duvara, “Sıkıntı sandığınızdan büyük. Yok mu beni bu cehennemden kurtaran?” yazıp altına 911’i etiketledi. Ortalığı karıştıran şüphelinin yangın çıkarıp kaçtığı anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansırken, yeni tanıştığı kadının otelden 1 gün önce ayrıldığı öğrenildi.