Bir tarihi efsane daha dizi oluyor: Bozkır Arslanı Celaleddin

Bir tarihi efsane daha dizi oluyor: Bozkır Arslanı Celaleddin

Bozkır Arslanı Celaleddin'i seyircilerle buluşturmaya hazırlanıyor. ATV ekranlarında yer alacak dizinin kadrosunda Emre Kıvılcım, Cemal Hünal, Yulduz Radjova, Rano Shodiyeva, Sezgin Erdemir gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi dizilerin yapımcısı Mehmet Bozdağ, bir tarihi diziye daha imza atıyor. ATV ekranlarında yayınlanacak olan ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’, Cengiz Han’ın “Keşke böyle bir oğlum olsaydı” diyerek saygısını dile getirdiği tek hükümdar olan, cesaretin ete kemiğe büründüğü, onurlu savaşçı Celaleddin Harzemşah’ın efsanevi hikayesini anlatacak.

Moğollara ilk mağlubiyeti yaşatan ve onların yenilmezlik efsanesini yerle bir eden ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’in hikayesini anlatan dizi ATV ekranlarında yayınlanacak.

whatsapp-image-2021-05-02-at-20-xyrx.jpg

Genel yönetmenliğini Metin Günay’ın, yönetmenliğini Kazakistanlı Nurgissa Almurat’ın yaptığı Türk-Özbek ortak yapımı ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’in başrolünü Emre Kıvılcım, Özbekistanlı Yulduz Radjova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu üstlendi. Dizinin kadrosunda Türkiye’den Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Kaan Yalçın gibi isimler de kadroda yer alıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv