Bir tek onlar işsiz kalmıyor! AKP'li vekilin iki kızı da bakanlıkta

Bir tek onlar işsiz kalmıyor! AKP'li vekilin iki kızı da bakanlıkta

Milyonlarca işsiz geçim sıkıntısı yaşarken AKP'li Çiğdem Koncagül, kızlarını bakanlıkta işe yerleştirdi. Koncagül'ün kızları Merve, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına, diğer kızı Şevval ise Tarım ve Orman Bakanlığı

Milyonlarca işsiz geçim sıkıntısı yaşarken AKP'li Çiğdem Koncagül, kızlarını bakanlıkta işe yerleştirdi.

Türkiye’de milyonlarca genç iş ararken, AKP Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül'ün kızları Merve, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına, diğer kızı Şevval ise Tarım ve Orman Bakanlığında işe başlaması dikkat çekti.

whatsapp_image_2019-04-20_at_10_03_39.jpg

ARACILIĞINA GEREK YOKMUŞ...

Milletvekili Koncagül, Sözcü'den Ali Ekber Ertürk’e "Kızlarım oraya kendilerini geliştirmek için gittiler, benim aracılığıma gerek yok. Herhangi bir unvan almadılar" derken, Şevval Koncagül'ün Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'ne “Mühendis” olarak atandığı belirlendi.

Anne Çiğdem Koncagül şunları söyledi:

"Her iki kızım da anılan bakanlıklarda kadrolu, açıktan atama veya devletin belirlediği herhangi bir kadroda çalışan değil. Tamamen eğitimlerine odaklı, kendilerini daha geliştirmek için bu bakanlıklarda bulunuyorlar. Kızlarım kendi çabaları ile hareket eden, aracılığıma ihtiyaç duymayan gençler. Kadrolu memur değiller. Anne babaların siyasi kariyerleri üzerinden bu ülkenin geleceği olan, çocuklarımızı zan altında bırakacak ithamlarda bulunmak etik bir davranış olamaz."

Politika