Bir tek THY'den ses yok

Bir tek THY'den ses yok

YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından yeni yapılacak seçimlere denk gelen uçuşlarla ilgili bilet değişikliği kararı aldı. THY ise henüz böyle bir karar

Pegasus, Atlasglobal ve Onu Air, YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından yeni yapılacak seçimlere denk gelen uçuşlarla ilgili bilet değişikliği kararı aldı. THY ise henüz böyle bir karar almadı ve sessizliğini koruyor.

Pegasus’un Twitter hesabından yapılan açıklamada 23 Haziran’ı kapsayan bilet iptali ve iadesinin kesintisiz ve ücretsiz olarak yapılacağını duyuruldu.

Pegasus, 23 Haziran’ı kapsayan biletlerin ücretsiz ve kesintisiz şekilde iade edileceğini belirtti. Pegasus’tan yapılan açıklama şöyle:

“6 Mayıs ve öncesi satın alınan İstanbul kalkışlı ve varışlı, uçuş tarihi 23 Haziran 2019’u kapsayan biletinizlerinizde, değişiklik ve kesintisiz iade ile iptal hakkınız bulunuyor.

Bu biletinize bağlı herhangi bir tarihe ait dönüş uçuşu biletiniz bulunuyorsa, bu biletiniz için de aynı haklarınız geçerlidir. Talepleriniz için son tarih 31 Mayıs olup 0850 250 67 02 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi arayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz”

Atlasglobal’in Twitter hesabından yapılan açıklamada “23 Haziran Seçimlerine uçuşları denk gelen yolcularımızın biletleri için değişiklik hakkı verilmiştir” denildi.

Onur Air’ın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “23 Haziran 2019 seçim gününü kapsayan tek yön veya gidiş-dönüş biletlerini 7 Mayıs 2019 tarihinden önce alan yolcularımız 1 Haziran’a kadar 0850 210 66 87 numaralı çağrı merkezimizi arayarak 15 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz olarak değişiklik yapabilecek veya bilet ücretlerini kesintisiz iade alabilecektir” denildi.

THY’DEN SES YOK

Yenilenecek seçim tarihini 23 Haziran olarak açıklamasının ardından Pegasus Havayolları, Onur Air ve Atlasglobal, İstanbul kalkış ve varışlı yolculara ücretsiz değişiklik ve kesintisiz iade, iptal imkanı tanınacağını duyururken Türk Hava Yolları’ndan (THY) konuyla ilgili herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

Twitter’da bir kullanıcının 23 Haziran tarihli bilet değişikliği sorusunun ise çağrı merkezine yönlendirildiği ve ücretsiz değişiklik ve kesintisiz iade, iptal hakkında bir açıklama yapılmadığı görüldü.

Kullanıcının “23 Haziran’da iki adet Amsterdam-Istanbul biletim var. Yeni açıklanan secim nedeniyle bir gun erkene almam mümkün müdür?” sorusuna “Bilet değişikliği işlemleri çağrı merkezimiz aracılığı ile yapılmaktadır. Size yardımcı olabilmemiz için 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmiş olduğunuz için teşekkürler” şeklinde yanıt verildiği görüldü.

Aynı kullanıcının ” Asil soru, 23 Haziran İstanbul uçuşları için önceden alınmış biletlere değişiklik/iptal hakkı tanıyacak mısınız?” sorusu ise yanıtsız bırakıldı.

 

Son Dakika Haberleri