Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi katliama değinince ortalık fena karıştı! Kanlı Küvet Katliamı milyonları hüngür hüngür ağlattı!

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi katliama değinince ortalık fena karıştı! Kanlı Küvet Katliamı milyonları hüngür hüngür ağlattı!

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi son bölümde öyle bir sahneye verdi ki ekran başındaki izleyenler gözyaşları içinde kaldı. TRT tarafından yayınlanan ve çıkar çıkmaz geniş bir izleyici kitlesine ulaşan dizi kısa sürede televizyonlardaki etkisini gösterdi.

Kıbrıs’ta yaşanan korkunç katliamı konu alarak uyarlanan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi insanlık adına trajik bir hikayeye sahip olan acı dolu zamanları anlatıyor. Yürekleri dağlayan bir bölümle seyircileriyle buluşan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi, gerçek hayattan uyarlana bir sahne ile seyircileri gözyaşlarına boğdu.

bir-zamanlar-kibris-filminin-setinden-ilk-kareler-geldi-1612862123-4887.jpg

Başrollerinde Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun yer aldığı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin senaryosu tarihin ışığından hareketle yazılıyor. Dr. Binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun uğradığı saldırıyı ekranlara yansıtan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi seyircisine kan donduran vahşeti çarpıcı bir biçimde gösterdi.

t25-bir-zamanlar-kibris-2-bol-324.jpg

Henüz ikinci bölümü yayınlanan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi önemli hikayesi ile son dönemde yaşanan reyting rekabetinden hiç etkilenmeden zirveden haftaya zirveden girdi. Tarihin gerçekleri ile oluşturulan hikayesiyle Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi izleyenlerini ekrana kilitlemeyi başarıyor. Acı dolu ikinci bölümde vahşet sahnesi ile herkesi gözyaşları içinde bırakan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi ilgiyle takip ediliyor.

Dizide neler yaşandı?

Yer verdiği sahne ile sosyal medyanın da gündemine giren Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi, katliamın sembolü olan Dr. Binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun uğradığını saldırıyı ekranlara taşıdı. Evlerinin banyosunda kurşuna dizilen aile herkesin yüreğinde acı dolu duygular yaşattı. Olaydan 59 yıl sonra yeniden ekranlara taşınan bu vahşetin yaşandığı ev ise günümüzde “Barbarlık Müzesi” olarak insanlığın kanlı tarihini gözler önüne seriyor.

Medya