Bitcoin bu seferde borsadaki işlem gören payları ile gündemde

Bitcoin bu seferde borsadaki işlem gören payları ile gündemde

Neredeyse her gün bir şekilde kendinden bahsettiren Bitcoin bu sefer de zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment tarafından yapılan açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti.

Buna göre, son 3 yılın en düşük borsa hacmini yaşayan Bitcoin’nin dolaşımdaki toplam varlığının sadece %10,87’sinin borsada işlem gördüğü ortaya çıktı.

Borsalardaki Bitcoin arzının bu denli azalmış olması kuşkusuz Bitcoin yatırımcısı için iyi bir gelişme. Ancak analistler bu durumun neden kaynaklandığının iyi anlaşılması gerektiğini ve bu arz eksikliğinin tersi bir duruma geçmesi halinde bu seferde Bitcoin fiyatlarını etkileyebileceğini belirtiyorlar.

340 milyon sterlin değerinde Bitcoin'i yanlışlıkla kaybetti!

Tabi kripto para yatırımcısı her zaman olduğu gibi bugünle ilgilenmeye de devam ediyor. Yakın bir zamana kadar sürekli bir düşüş trendi içerisinde olan Bitcoin ve tabi buna bağlı olarak da pozisyon alan alt coinler, son zamanlarda ise yeniden toparlanma sinyalleri veriyor. Birkaç gün önce ufak bir düzeltme almasa muhtemelen 48 bin dolar seviyelerini görebilecek olan BTC, şimdilerde ise yeniden kendini 42 bin doların üzerine atmaya çalışıyor.

Şüphesiz hem Bitcoin’in hem alt coinlerin hem de hisse senedi gibi diğer yatırım araçlarının bugünlerde oldukça dalgalı bir seyir izlemesinin ardında yatan temel sebep, dünya gündeminin bir kez daha “savaş tehlikesi” ile karşı karşıya kalması. Bakalım önümüzdeki günler bizlere neler gösterecek.

WhatsApp için yeni özellik geliyor!

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji