Bitcoin ile ödeme yapma dönemi başladı

Bitcoin ile ödeme yapma dönemi başladı

İzmir’in Aliağa ilçesinde bir girişimci, mağazasında Bitcoin ile (BTC) elbise satışına başladı. Girişimcinin ayrıca Ege Bölgesi’nde birkaç noktada mağazası bulunuyor.

Coinkolik'ten Neşe Yavuz'un haberine göre; İzmir’in Aliağa ilçesinde Davut Şahin isimli genç girişimci, kripto para ve ekonomi alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor.

İHA’nın haberine göre Şahin, sahip olduğu mağazalarda ödeme seçenekleri arasına lider kripto para birimi Bitcoin’i de dahil etti. Şahin, yıllar önce Bitcoin yatırımı yaptığını ve ciddi kazançlar elde ettiğini söyledi. Genç girişimcinin İzmir ve Ege Bölgesi’nde birkaç mağaza açabilmesine de bu kazançlar yardımcı oldu. Bitcoin’in ileride daha fazla gelişeceğini ifade eden Şahin, şunları söyledi: “Şimdi ben bu yatırımdan sonra, kendime birkaç giysi mağazası açtıktan sonra ben bunu nasıl geliştirim, insanlara nasıl arz edebilirim diye düşüncelere vardım. Şuna kanaat getirdim; artık Bitcoin dijital para dünyada yaygın bir şekilde herkesin kullandığı, oynadığı, yatırım yaptığı platformdur. Ben de bunu perakende mağazalarımda müşterilerime Bitcoin karşılığında kıyafet vererek satış yapmaya başladım.”

ÖDEMEYİ NASIL ALIYOR

Şahin, Bitcoin ile ödeme uygulaması hakkında müşterilerinden güzel tepkiler aldığını dile getirdi. BTC ile kıyafet ödemelerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sunan Şahin, müşterilerin aldıkları ürünün ederi kadar kripto parayı hesapladığını ve daha sonra mobil uygulama ile kendi hesaplarından, işletme hesabına aktarım yaptıklarını belirtti. Şahin “Müşteri Bitcoin’le ödemek istediğinde bende ve personelimizde Bitcoin uygulamaları telefonlarımızda kayıtlı. Müşteri karekod ile Bitcoin tutarını giriyor, yapmak istediği transferi kendi hesabımıza transfer ediyor. Transfer anında gerçekleşiyor. Müşterimize ürünü verip, fişini kesip müşteriyi gönderiyoruz.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para