Bitcoin Sistemi: Türkiye, Kripto Paranın Merkezi Olabilir

Bitcoin Sistemi: Türkiye, Kripto Paranın Merkezi Olabilir

Kripto para sektörünün gelişmesiyle beraber birçok yatırımcı bu alana adeta akın etti. Araştırmalar doğrultusunda Türkiye, kripto para sektörünü en fazla benimseyen ülkelerin başında geliyor.

Kripto para sektörünün gelişmesiyle beraber birçok yatırımcı bu alana adeta akın etti. Araştırmalar doğrultusunda Türkiye, kripto para sektörünü en fazla benimseyen ülkelerin başında geliyor.

Hal böyle olunca birçok bilinçsiz yatırımcı, anlaşılması diğer sektörlere göre daha zor olan bu piyasada mağdur oluyor.

Gerek bilinçsiz yatırımlar, gerekse de anlaşılması zor olan platformlarda hata yapan yatırımcıların, bu sektörde çok fazla kayıp yaşadığı görülüyor.

2018 senesinden beni yayın hayatını sürdüren, kripto para sektörüyle alakalı haberler ve eğitimler yayınlayan Bitcoinsistemi.com, Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri son dakika olarak kullanıcılarına iletme misyonuyla yayınlarına devam ediyor.

Bitcoin Sistemi ile yaptığımız röportajda bu sektörün çok riskli olduğu ve yatırımcıların “kolay para” vaadi ile çokça mağdur olduğunun altını çizen ekip, “bünyemizde bulunan toplam 10 kişilik uzman editör ekibi ile kripto para piyasasını etkileyen tüm gelişmeleri okuyucularımızla buluşturuyoruz. Bunun yanı sıra kripto para yatırımına yeni başlayan kişilere öğretici yazılar ve videolar hazırlayarak, kullanıcıları bilinçlendirmek en önemli amacımızdır” şeklinde açıklamada bulundu.

Öte yandan Bitcoin Sistemi kurucusu Yusuf Numanoğlu ise Udemy üzerinden verdiği öğretici kripto para eğitimleri ile 2500’den fazla öğrenciye ulaştığının altını çizdi.

Bitcoin Sistemi ile yaptığımız röportajda kurucu Yusuf Numanoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

 “Bitcoin Sistemi, sadece kripto para alanında yayın yapan bir haber sitesidir. Anlaşılması zor, manipülasyona açık ve dolandırıcılık faaliyetlerin fazlalıkla görüldüğü bu alanda, özgün, güvenilir ve objektif bir yayın yapmak gerçekten zor. Ancak biz bunu başardık. Web sitemize aylık olarak yapılan milyonlarca ziyaret ise başarılarımızın karşılığıdır. Okuyucularımız diğer piyasalara göre çok daha riskli bir sektörde işlem yaptıkları için onlara yatırımlarını etkileyecek her türlü bilgiyi en doğru ve hızlı şekilde vermeye devam edeceğiz”.

Kripto para sektörünün ülkemizde gelişmesi için de birçok adım attıklarını ve girişimlerde bulunduklarını da ifade eden Bitcoin Sistemi kurucusu, “Türkiye’nin kripto para merkezi olması ülkemize çok fazla yarar sağlayacaktır. Zira Blockchain ve kripto para sektörü, mevcut finansın geleceği olacaktır” diyerek röportajı noktalamış oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam