Bitcoin tekrar 50 bin dolar barajını aşacak

Bitcoin  tekrar 50 bin dolar barajını aşacak

Kripto para piyasasında özellikle son 1 haftadır hayli hareketli günler yaşanıyor. Bitcoin fiyatının hızlı bir şekilde 42 bin doları aşması ile birlikte kripto para piyasasında olumlu bir hava esmeye başladı.

Elbette bu olumlu havada diğer kripto varlıklarda yaşanan gelişmeler de çok etkili oldu. Özellikle Ethereum ağında yapılan güncellemeler, hemen hemen tüm kripto varlıkların önemli oranda değer kazanmasını sağladı.

Ethereum güncellemesinin ardından Cardano ağında gerçekleşen akıllı kontratlar da ADA fiyatının 1.2 doların üzerine çıkmasına zemin hazırladı. Peki bu olumlu hava ne kadar daha devam edecek?

Bitcoin 5 yıl sonra

Şimdilik tablonun hayli olumlu göründüğünü söyleyebiliriz. Bazı analistler BTC’nin arkasına aldığı rüzgarla birlikte 50 bin dolar barajını aşabileceğini söylüyorlar. Fakat hali hazırda BTC’nin 47 bin dolar seviyelerinde olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Açık konuşmak gerekirse kripto para piyasasında ne zaman ne olacağını kestirmek ciddi anlamda çok güç. Hal böyle olunca da ileri dönük tahminler gerçekleştirmek hayli güç oluyor.

Dip not olarak belirtelim. Bu içeriğimizdeki hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Yatırımlarınızı kendi görüşlerini doğrultusunda yapmalısınız.

Rusya Ukrayna’yı işgali sırasında tarihi bir bilgisayar müzesini yok etti

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji