Bitcoin’e bir kötü haber de Alibaba Cloud’tan geldi: BTC madenciliğine yasak!

Bitcoin’e bir kötü haber de Alibaba Cloud’tan geldi: BTC madenciliğine yasak!

Alibaba Cloud ve Siçuan yetkililerinden Bitcoin madencilerine darbe!

Çin içerisindeki kripto para yasakları ve regülasyonlarına neredeyse her gün bir yenisi ekleniyor. Çinli yetkililerin Bitcoin ve kripto para madencilerine uygulamak istediği regülasyonlar, özel şirketlerin de bunlara katılması nedeniyle hız kazandı. Şimdi ise Çin’in Amazon’u olarak görülen Alibaba da benzer bir adım attı.
Alibaba Cloud, Bitcoin Madencilerine Hizmet Vermeyecek

Alibaba’ya bağlı bulut tabanlı sunucu şirketi Alibaba Cloud, Bitcoin ve kripto para madencilerine darbe vuran son kurum oldu. Alibaba Cloud, şu an Çin’in en büyük bulut hizmeti sağlayıcısı konumunda.

Kripto para madencilerine seslenen Alibaba Cloud, regülasyonlardan dolayı bazı madencilerin alan adlarını iptal edebileceğini ve sunucu hizmetini durdurabileceğini vurguladı.

Bu darbe oldukça sert olsa da aslında Çin’in en kötü haberi Alibaba olmadı. Çin’in Bitcoin madenciliği konusunda kalan son kalesi olarak görülen Siçuan (Sìchuān) bölgesi de bugün kötü haberi verdi.

Siçuan yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, bölgedeki madencilere elektrik hizmeti verilmeyeceği belirtildi. Siçuan direkt olarak madencilere değil elektrik şirketlerine bildiri göndererek Bitcoin ve kripto para şirketlerine hizmet verilmemesini emretti.

Aynı günde Bitcoin madencilerine yönelik iki olumsuz haber gelmesi ise Çin’deki cadı avını tüm çıplaklığı ile ortaya koymakta. Bu durumun değişip değişmeyeceği bilinmese de Miami Belediye Başkanı şimdiden Çinli madencilere yönelik çağrıda bulunarak onları kendi bölgesine davet etti.

Kripto Para