''Bizim Çocuklarımız’ seyirciyle buluştu

''Bizim Çocuklarımız’ seyirciyle buluştu

Fine Art Sanat Birliği tarafından düzenlenen proje, “Sanat ve Sanatçı toplumun öncüsü ve sesidir'' misyonu ile hazırlanmış bir sosyal sorumluluk projesi. Başkan Funda Tümer'in küratörlüğünü üstlendiği proje sergisi 'Bizim...

Fine Art Sanat Birliği tarafından düzenlenen proje, “Sanat ve Sanatçı toplumun öncüsü ve sesidir'' misyonu ile hazırlanmış bir sosyal sorumluluk projesi. Başkan Funda Tümer'in küratörlüğünü üstlendiği proje sergisi 'Bizim Çocuklarımız' adını taşımakta.

Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin ev sahipliğini üstlendiği sergide, 27 sanatçının toplam 70 eseri sergilenmekte. Eser satışlarından elde edilecek gelir, ihtiyaç sahibi çocukların giyecek, oyuncak ve okul ihtiyaçlarının temininde kullanılacak. Yardımların ulaşımını Türk Kızılay'ı üstlendi.

Birçok kurum ve kuruluş tarafından desteklenen projenin sergi açılışına başta Türk Kızılay'ı Ankara Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Erdoğan, Ankiad Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aktan, Akalın Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Esen, Türkoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cem Serin, Erciyes Şirketler Grubu Başkanı Hakan Eler, Sanatçı Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu, Ulusal Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Tümer, Çankaya Belediyesi ÇAYED Yönetim Kurulu Üyesi Aysel Atakurt olmak üzere Sanat ve İş camiasından birçok önemli konuk katıldı.

Sergide katılımcı sanatçılara kurum tarafından hazırlanan belgelerin takdimi Türk Kızılay'ı Ankara Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Erdoğan tarafından takdim edildi.

Sergi 7 Mart 2017 tarihine kadar izlenebilecek.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kültür Sanat