Bodrum Belediye Başkanı yakındı, çözüm üretmedi: Bu kadar insana su, yol, hastane yetmez

Bodrum Belediye Başkanı yakındı, çözüm üretmedi: Bu kadar insana su, yol, hastane yetmez

Tam kapanma öncesi vatandaşlar Bodrum'a akın etti. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras durumdan yakındı ancak bir çözüm üretmedi.

17 günlük tam kapanmayı tatil beldesinde geçirmek isteyenler Bodrum’a akın etti. Çarşamba günü ve dün, kent merkezi giriş ve çıkışlarında trafik durma noktasına geldi, uzun araç kuyrukları oluştu. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise ilçenin bu kadar kalabalığa hazır olmadığını söyledi.

Aras şu ifadeleri kullandı:

Normalde bu nüfus Bodrum için 2025 yılında tahmin ediliyordu ama salgın 4 sene geri çekti. Hazırlıkları yapamadan birdenbire kaosla karşılaştık. Şu anda Bodrum'da bir kaos olduğunu hepimiz kabul ediyoruz. En büyük korkumuz gelenlerin bize bulaşı taşıması ve vakaları arttırması. Bodrum'daki sağlık hizmetimiz sadece kendi nüfusumuza göre dizayn edilmiştir. 30 civarında yoğun bakım yatağımız, 300 civarında da hastane yatağımız var. Eğer bu sayı artarsa, bulaş çoğalırsa buradaki sağlık sistemi yetmeyecektir. Herkesin çok dikkatli olması lazım, sokağa çıkmaması lazım. Herkesin evinde kendi güvenliğini alarak dışarı çıkmaması lazım. 'Markete gideyim, yeni geldim' diye düşünürse biz bu salgını tutamayız. Bu kaosu yaşamaya devam ederiz. Bir isteği olan olursa belediyeye ulaşsın biz gereken servisi yaparız.

GENEL