Bodrumda 34 plakalı araç sahiplerine meydan dayağı

Bodrumda 34 plakalı araç sahiplerine meydan dayağı

Bodrumda ticari taksiciler için flaş bir iddia ortaya atıldı. Sözcü yazarı Turan 'orman kanunları işliyor' diyerek 34 plakalı taksilere yönelik uygulanan fiziki şiddet iddiasını gündeme taşıdı

Bodrumda ticari taksiciler için flaş bir iddia ortaya atıldı. Sözcü yazarı Turan 'orman kanunları işliyor' diyerek 34 plakalı taksilere yönelik uygulanan fiziki şiddet iddiasını gündeme taşıdı.

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan bugün yayımlanan yazısında Bodrum'da 34 plakalı araç sahiplerinin korsan taksi sanılarak darp edildiğini yazdı.

İşte Turanın bugünkü yazısının ilgili bölümü: Bodrum kalabalıklaştı… Yaklaşan Kurban Bayramı'nda çok daha kalabalık olacağı kesin… Nüfus kalabalıklaştıkça olaylar da artıyor. Yakından tanıdığım Y.A. adındaki genci yüzü sapsarı ve heyecan içinde görünce sordum:

“Sorma abi… Az kalsın fena halde dayak yiyecektim. Kudurmuş gibi saldırdılar” dedi.

“Anlat, ne oldu?” “Bizim çocukları arabayla Yalıkavak Marina'ya bıraktım, geri dönüyordum. Bir otomobil yolumu kesti, içinden çıkan iki kişi, küfrederek saldırdı. Arabamı tekmelediler, camları yumrukladılar. ‘İn aşağı lan' diye bağırıp hakaret yağdırdılar. Arabadan çıksaydım fena dayak yiyecektim. Etraftan yetişenler kızgın ve azgın adamları uzaklaştırdılar…” 

“Beni korsan taksici zannetmişler…

Saldıranlar Bodrum'un taksi mafyası… 

Önceki gün Göltürkbükü'nde, korsan taksici zannettikleri masum bir vatandaşın ağzını burnunu kırmışlar. Bu zorbalar önlenmezse Bodrum'da daha birçok masum insan ‘korsantaksici' zannı ile dayak yer.” Y.A.'nın anlattıklarından sonra araştırdım. Gerçekten bu tür birçok olay meydana gelmiş.

Özellikle Göltürkbükü'nde taksiciler, korsan taksi zannettikleri araçların yolunu keserek birçok sürücüyü tehdit etmiş, bazılarını da dövmüşler. Bodrum'da taksimetrelerin fahiş oluşu ve artan taksi ücretleri insanları korsan taksiye yöneltmiş… 

Mesela normal bir taksinin 80 veya 100 liraya gittiği yere, korsan taksi 30 veya 35 lira gibi bir ücretle gidiyor. Bu nedenle, kaçak hizmet veren korsan taksiler rağbet görüyor. “Ekmek paramızla oynanıyor. Aç mı kalalım? Biz hakkımızı arıyoruz” diye kendilerini savunan taksiciler, özellikle 34 plakalıİstanbul araçlarını izleyip şüphelendiklerinin önünü keserek sürücüye sopayı basıyorlar!

Bu arada kurunun yanında yaş da yanıyor ve masum kişiler de dayak yiyor. Tam bir Orman Kanunu işliyor yani… Korsan taksicilerin çalışması tabii ki yasalara aykırıdır. Bu tamam…

Fakat kaba kuvvet kullanmak da yasalara aykırıdır. Tedbir alınmazsa, “Korsan taksici” diye birçok vatandaş suçsuz yere dayak yiyebilir…

Sorunlar yasalarla çözülür, “Orman Kanunu” ile değil!  

Yazının tamamı için tıklayın

.

Etiketler :