Boğaziçi Üniversitesi soruşturmasının savcısının haberini yapan gazeteciye soruşturma

Boğaziçi Üniversitesi soruşturmasının savcısının haberini yapan gazeteciye soruşturma

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin tutuklandığı soruşturmayı haberleştiren Evrensel muhabiri Cansu Pişkin’e “Terörle Mücadelede Görev Alan Kişileri Hedef Gösterme” suçlamasıyla soruşturma açıldı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde gözaltına alınan 15 öğrenciden 9’unun tutuklandığı soruşturmaya, öğrencilerin mahkemeye çıkarıldığı gün, HDP’yi ‘Terör örgütünün güdümünde siyaset yapan parti’ olarak tanımlayan savcının atanmasını haberleştiren Evrensel muhabiri Cansu Pişkin’e “Terörle Mücadelede Görev Alan Kişileri Hedef Gösterme” suçlamasıyla soruşturma açıldı.

Evrensel’in aktardığına göre; Evrensel’in “Boğaziçililere özel savcı” başlıklı haberinde, üniversite içerisinde “Afrin lokumu” dağıtılmasını protesto eden öğrencilerden 15’inin gözaltına alınmasının ardından görevlendirilen savcının, öğrencilerin adliyeye sevk edildiği 3 Nisan günü değiştirildiği aktarıldı. Öğrencilerin adliyeye çıkarıldığı gün soruşturmaya atanan savcının, daha önce bir iddianamede, HDP için ‘Terör örgütünün güdümünde siyaset yapan parti’ olarak bahsederken, 7 Haziran seçimlerinde 6 milyon insanın oyuyla barajı geçen HDP’nin başarısının “Terör örgütünün başarısı olarak kabul edildiği” iddia edilmişti.

Evrensel muhabiri Cansu Pişkin, savcılığa verdiği ifadede savcının daha önce bakmış olduğu dosyada 6 milyon insanın oy verdiği bir partiyi ‘Terör örgütünün güdümünde siyaset yapan parti’ olarak nitelediğini, bu savcının öğrenciler mahkemeye çıkarıldığı gün soruşturmaya atanmasının haber değerinin olduğunu ve isminin bu sebeple kullanıldığını anlattı.

Savcının soruşturma açıtığı haber: Boğaziçililere özel savcı!

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv