Boğaziçi Üniversitesi'nde protesto devam ediyor: Öğrencilerin rektörlük binasının önünde kurduğu çadırı kırdılar

Boğaziçi Üniversitesi'nde protesto devam ediyor: Öğrencilerin rektörlük binasının önünde kurduğu çadırı kırdılar

Boğaziçi Üniversitesi'nde atanmış rektör Melih Bulu'ya karşı karşı protestolar devam ediyor. Öğrencilerin rektörlük binasının önünde kurduğu çadır, bugün özel güvenliğin müdahalesi sonucunda kırıldı.

Prof. Dr. Melih Bulu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasının ardından tepkiler devam ederken, öğrenciler her gün protesto amaçlı nöbet tuttukları rektörlük binasının bugün şeritlerle kapatıldığını duyurdu.

Sosyal medyada paylaşımlarda bulunan öğrenciler, "Haftalardır direnişimizin bir rutini haline gelen direniş çadırımız polis-ÖGB eliyle engellenmeye çalışılıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Kayyumlar da polis de gidecek, zafer yaşam alanı için direnen öğrencinin olacak" diyerek tepki gösterdiler.

Çadırlarının özel güvenliğin müdahalesi sonucu kırıldığını belirten öğrenciler, "Pes etmeyeceğiz, kabul etmeyeceğiz" notuyla yaşananlara ilişkin olarak videolar yayınladılar.

​Rektörlük binasının önünde yaşanan gerilimin ardından öğrenciler, günün ilerleyen saatlerinde ise çadırlarını yeniden kurduklarını açıkladılar. Boğaziçi Dayanışma hesabında yapılan paylaşımda "Kayyumun, öğrenciyle emekçileri çatıştırma çabalarına rağmen kayyumluk etrafındaki ablukayı dağıttık, çadırlarımızı kurduk" ifadesi kullanıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem