Boğaziçi Üniversitesi'nde gözaltına alınan öğrencilerden 2'sine tutuklama talebi!

Boğaziçi Üniversitesi'nde gözaltına alınan öğrencilerden 2'sine tutuklama talebi!

Boğaziçi Üniversitesi'nde kabe resminin yere serildiği iddiaları ile gözaltına alınan 4 öğrenciden 2'si tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

Geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi'nde kabe resminin yere serildiği iddiaları nedeniyle gözaltına alınan 4 öğrenci hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama yapıldı. 

2 ÖĞRENCİYE TUTUKLAMA TALEBİ

Başsavcılık'tan yapılan açıklamada, 2 öğrencinin tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildiği belirtildi. 

''HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK''

Açıklamada, ''Şüphelilerin ifadelerinin alınmasının ardından halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve alenen aşağılama suçundan 2 şüphelinin tutuklanması,  2 şüpheliye ise konutunu terketmeme adli kontrolü uygulanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine talepte bulunulmuştur'' ifadeleri kullanıldı.

''PKK'YA AİT DÖKÜMANLAR ELE GEÇİRİLDİ''

Başsavcılık'tan yapılan açıklamada yeni bir soruşturma daha başlatıldığı belirtildi.

Yeni soruşturmaya ilişkin ise “Ayrıca LGBTİ+ isimli Çalışma kulübünün odasında arama kararına istinaden yapılan aramada PKK terör örgütüne ait örgütsel doküman ele geçirilmiş olup Cumhuriyet Başsavcılığımızca resen bir soruşturma daha başlatılmıştır. Her iki soruşturma da titizlikle yürütülmektedir” denildi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Çağdaş Hukukçular Derneği’nin aktardığına göre mahkeme, iki kişinin tutuklanmasına, iki kişinin de ev hapsine karar verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika