Boko Haram’dan yedi intihar saldırısı!

Boko Haram’dan yedi intihar saldırısı!

Nijerya’da IŞİD’e bağlı Boko Haram örgütü, çifte saldırıda 18 kişiyi öldürdü.

Yerel dilde ‘Batı eğitimi haramdır’ anlamına gelen Boko Haram militanları, dün Nijerya’nın kuzeydoğusunda bulunan Maiduguri kentinde yeni bir katliama imza attı.
Teröristler, kentin yakınındaki bir askeri üsse saldırı düzenledi. Teröristler, iki köyü de hedef aldı. Ağır silahlar ve patlayıcılarla gerçekleştirilen çifte saldırıda 18 kişi hayatını kaybetti, 84 kişi yaralandı.

Fransız Haber Ajansı’na (AFP) bilgi veren yetkililer, can kayıplarının iki köyde yaşandığını bildirdi. Boko Haram militanı 18 kişi, askeri üssü hedef alırken, yedi intihar bombacısı da yerel saatle dün saat 20.50 sıralarında eş zamanlı olarak Bale Shuwar ve Alikaranti köylerine gitti.

Borno eyaletinin başkenti olan Maiduguri kenti, radikal dinci örgütün baş gösterdiği bölge. Saldırının son zamanlarda yapılan en büyük saldırılardan biri olduğu belirtiliyor. Dokuz yıldır kız çocuklarının kaçırılması gibi terör eylemlerini sürdüren ve IŞİD’e ‘biat eden’ Boko Haram, 20 bin insanın öldürülmesinden, 20 milyon kişinin de göç etmesinden sorumlu tutuluyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya