Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, iki hafta önce TÜİK’le görüşmüş

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, iki hafta önce TÜİK’le görüşmüş

'O ziyarette kendisi bana genel merkez yetkililerinin kendisini hiç ziyaret etmemesinden yakınmış hatta ‘davet ederlerse genel merkeze gelirim’ demişti. Bu sözlerden sonra bugün Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saygısızlığı kamuoyunun bilmesini istiyorum'

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) binasına alınmamasına ilişkin ilginç bir paylaşım yaptı.

İki hafta önce TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer’i Bolu’yla ilgili bir konu için ziyaret ettiğini söyleyen Özcan, “O ziyarette kendisi bana genel merkez yetkililerinin kendisini hiç ziyaret etmemesinden yakınmış hatta ‘davet ederlerse genel merkeze gelirim’ demişti. Bu sözlerden sonra bugün Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saygısızlığı kamuoyunun bilmesini istiyorum” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

TÜİK, enflasyon verilerinin açıklanması sonrası kendilerinden bilgi almak isteyen ana muhalefet partisine dün kapılarını açmamıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve denetleme yetkisine sahip milletvekilleri, TÜİK’in internet sitesinde özetle “Merkez teşkilatımıza gelebilirsiniz, her türlü bilgiyi alabilirsiniz” dendiğini belirtse de, devlet kurumuna girememişti.

Binanın önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, TÜİK’in devlet kurumu olmaktan çıkıp Saray kurumu haline dönüştüğünü belirterek “Şu binada oturanlar unutmasınlar oturduğunuz binalar bu memleketin vatandaşlarının ödedikleri vergilerle yapıldı. Asla unutmasınlar aldığınız aylıklar emeklinin işçinin ödediği ödedikleriyle aldığınız aylıklardır. Sarayın değil halkın memuru olun” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem