Bolu Valiliği Alman yasalarına göre mi hareket ediyor?

Bolu Valiliği Alman yasalarına göre mi hareket ediyor?

Bolu Valiliği, 8 Nisan'da Eğitim Sen Bolu Şubesi tarafından organize edilen ve Gazeteci İsmail Saymaz'ın katılacağı iş cinayetleri konulu konferansı salonun uygun olmadığı gerekçesiyle iptal etti.Gazeteport'un haberine göre toplantıyı...

Bolu Valiliği, 8 Nisan'da Eğitim Sen Bolu Şubesi tarafından organize edilen ve Gazeteci İsmail Saymaz'ın katılacağı iş cinayetleri konulu konferansı salonun uygun olmadığı gerekçesiyle iptal etti.

Gazeteport'un haberine göre toplantıyı otele almak isteyen Eğitim Sen, burada da otelin fiyatını iki katına çıkarmasıyla karşılaştı.

“Fıtrat-İş kazası değil cinayet'' kitabının yazarı İsmail Saymaz, Eğitim Sen Bolu Şubesi tarafından kente davet edildi. Panel için 8 Nisan tarihinde mutabık kalındı. Eğitim Sen Bolu Şube Kültür Merkezi Bolu İl Müdürlüğüne müracaatla kültür merkezi salonunu kiraladı. Birkaç gün sonra Kültür Müdürlüğü vilayetin panele izin vermediğini bildirerek salonu iptal etti. Vilayet gerekçe olarak o gün salonun teknik cihazlarının bakım ve onarımının yapılacağını ileri sürdü.

Ardından toplantıyı yeni yapılan bir otelin toplantı salonuna almak isteyen Eğitim Sen’lilere otel müdürü sabah verdiği salon kirası fiyatını öğleden sonra iki misli artırdı.

Eğitim Sen Bolu Şube yönetim kurulu panelin nasıl ve nerede yapılacağı konusunda arayışlarını sürdürüyor.

AKILLARA BOZDAĞ'IN İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ AÇIKLAMASI GELDİ

Almanya'da yapacağı toplantısının iptal edilmesinden ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ böyle tepki göstermişti:

"İnsanlar bir araya geliyor, orada kendilerini ifade etmek istiyor, istedikleri bir konuşmacıyı getirip onu dinlemek istiyor, ona da izin vermiyorsunuz. Bunun adına da 'demokrasi' diyorsunuz, 'Bizde ifade özgürlüğü var' diyorsunuz. Böyle bir takdim yapılıyor. Kusura bakılmasın, çok net bir şekilde söylüyorum, bu demokrasiyle, ifade hürriyetiyle izah edilebilir bir şey değil.
Hukuk devletine yakışan bir şey hiç değil."

Saymaz, karara ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Saymaz'ın tweet'leri şöyle:

Bolu valiliği, iş cinayetleri konulu panelim için yer vermedi. valilik, panel için başvurulan 8 nisan günü salonda teknik onarım yapacakmış.

Bolu valiliği, uygun dediği salonu 'onarım yapacağız' diye bize vermedi. yarın Ensar Vakfına tahsis ederse şaşmam.

Bolu Valiliği'nin yer tahsis etmemesi üzerine salon için başvurulan otel fiyatını iki kat arttırdı. Bolu'da iş cinayetlerini konuşamıyoruz.

Bolu valisi bugün var, yarın yok. ben bu memlekette, çakılı stoper sayılırım. bugün değilse bile yarın elbette Bolu'da özgürce konuşacağız.

Bolu Valiliği iş cinayetlerinin konuşulmasından neden çekiniyor? Taşeron şirketi mi var, kaçak işçi mi çalıştırıyor, nedir?

Bolu Valiliği Alman yasalarına göre mi hareket ediyor? Hatırlatmak isterim: burası Almanya değil, burası Türkiye."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL