Borçlu AK Partili belediye, sabah namazına giden çocuklara 40 bin bisiklet hediye edecek

Borçlu AK Partili belediye, sabah namazına giden çocuklara 40 bin bisiklet hediye edecek

Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında gösterilen AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminde sabah namazına giden 7-14 yaş arası çocuklara hediye etmek için bisiklet ihalesi düzenleyecek.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre, 40 bin bisikletin alınacağı belirtilen ihale, açık teklif usulü ile yapılacak. İhaleye son başvuru tarihi ise 6 Haziran olarak belirlendi.

İhaleye ilişkin Konya Büyükşehir Belediyesi’nde yetkili bir isim, “İhale yaz aylarında 2 ay boyunca 40 gün sabah namazına giden çocuklara bisiklet hediye ettiğimiz ‘Güle Oynaya Camiye Gel’ projesi kapsamında yapılacak. 2018 yılında başlattığımız projeyi pandemiden dolayı yapamadık. Bu sene yeniden ihaleye çıkılacak”  açıklamasını yaptı.

Aileler bisikletleri satışa çıkartmıştı

2018 yılında da AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü öncülüğünde düzenlenen “Güle Oynaya Camiye Gel” projesi kapsamında hediye olarak dağıtılan 44 bin bisikletin büyük bölümü aileler tarafından e-ticaret sitelerinde satışa çıkarılmıştı. O dönemde yapılan projenin maliyeti ise 24 milyon TL olmuştu.

1036534-2.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem