BOŞUNA GELMESİNLER Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'ya kapıyı kapattı

BOŞUNA GELMESİNLER Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'ya kapıyı kapattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile ikili anlaşmaların imza töreninin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğiyle ilgili, "Her şeyden önce Türkiye'ye yaptırım uygulayanların bu süreç içerisinde bir güvenlik örgütü olan NATO'ya girmelerine biz "evet" demeyiz. Çünkü NATO, o zaman güvenlik örgütü olmaktan çıkar, teröristlerin orada temsilcilerinin yoğunlaştığı bir yer haline gelir" dedi."

NATO üyelikleri

Erdoğan şunları söyledi:

İsveç ve Finlandiya ile ilgili çok açık ve net bir şekilde söylemem lazım. Her iki ülkenin de terör örgütlerine karşı tavrı net değil. Bu süreçte bu terör örgütlerine 'biz karşıyız' deseler bile ki tam aksiler, bazı teröristleri teslim etmeyeceklerini açıkladılar. Biz şuna inanırız, bir delikten iki kez Müslüman sokulmaz. Biz bunlara nasıl inanacağız. İsveç terör örgütlerinin kuluçka merkezi. Teröristler onların parlamentosunda konuşuyor. Pazartesi geleceklermiş bizi ikna etmeye geleceklerse gelmesinler. Kusura bakmasınlar, yorulmasınlar. Türkiye'ye yaptırım uygulayanların bu süreç içerisinde NATO'ya girmelerine biz 'evet' demeyiz. NATO teröristlerin temsilcilerinin yoğunlaştığı bir yer olur. "

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika