Bottas ile Russell'ın kazası, Mercedes'in yapacağı güncellemeleri geciktirebilir

Bottas ile Russell'ın kazası, Mercedes'in yapacağı güncellemeleri geciktirebilir

Mercedes patronu Toto Wolff, Valtteri Bottas ve George Russell'ın yaşadığı kazanın ardından, bu hasarın, bütçe kısıtlaması kapsamında takımın yapacağı güncellemelerin etkileyeceğini söyledi.

Dünkü Emilia Romagna Grand Prix'sinde, dokuzuncu sıra için mücadele eden Bottas ve Russell büyük bir kaza geçirdi ve ikisinin de araçları paramparça oldu.

Ancak Mercedes için daha büyük bir sorun, kazadan sonra çıkan hasarın bütçe kısıtlamaları nedeniyle 2021 gelişim planlarını etkileyecek olması.

Autosport/Motorsport.com'a konuşan Wolff, bu olayın güncellemelerini etkileyebileceğini söyledi.

Wolff, ‘’Bu durum bizim için kesinlikle eğlendirici değil. Bu, büyük bir darbeydi. Aracımız, bütçe kısıtlamaları varken, neredeyse paramparça oldu. Yüksek ihtimalle, bu olay yapabileceğimiz güncellemeleri de sınırlandıracak.’’

"Orada doğrudan bir temas yokken yağmurlu alana çıktığı için iki aracın birden kaza yapması, görmeyi umduğumuz şey değildi."

''Bütçe kısıtlaması yüzünden çok sınırlandık ve her zaman korktuğumuz şey bir aracımızın tamamen hurdaya çıkmasıydı. Bu durumda, tamamen hurda değil ancak çok yakındı ve bu istediğimiz bir şey değildi.'' diye konuştu. (Kaynak motorsport.com)

Spor