Bozdağ, Alman mevkidaşıyla randevusunu iptal etti

Bozdağ, Alman mevkidaşıyla randevusunu iptal etti

Adalet Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, 2 Mart perşembe günü Fransa'nın Strasbourg kentinde bulunan Bakan Bozdağ'a, Almanya Adalet Bakanı Maas'tan görüşme talebi geldi.Alman Bakan Maas'ın perşembe günü, saat...

Adalet Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, 2 Mart perşembe günü Fransa'nın Strasbourg kentinde bulunan Bakan Bozdağ'a, Almanya Adalet Bakanı Maas'tan görüşme talebi geldi.

Alman Bakan Maas'ın perşembe günü, saat 13.00'te Bakan Bozdağ'dan "Bulunduğunuz yere ben geleyim, acil görüşelim, önemli" diyerek, randevu istediği öğrenildi. Bozdağ'ın randevu talebini kabul etmesi üzerine iki bakanın Almanya'nın Karlsruhe kentinde bir otelde, saat 18.00'de görüşmek üzere randevulaştıkları belirtildi.

Bu görüşmenin kararlaştırılmasının hemen ardından Bakan Bozdağ'ın Almanya'nın Gaggenau kentinde yapacağı referandum konuşmasının, birinci salonda 'yeterli otopark yok' gerekçesiyle iptalinin ardından, ikinci bir salon daha bulunduğu; ancak emniyetin de bu salona 'güvenlik gerekçesiyle' izin vermediği ortaya çıktı.

Bu gelişmelerin ardından Adalet Bakanı Bozdağ, tepki olarak Almanya Adalet Bakanı Maas'a verdiği randevuyu iptal etti.

Bu karar, Berlin Büyükelçiliği tarafından Almanya Adalet Bakanlığı'na bildirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem