Bozdağ: CHP'nin adayını Kılıçdaroğlu da bilmiyor

Bozdağ: CHP'nin adayını Kılıçdaroğlu da bilmiyor

Bugün Yozgat'ta gazetecilerin gündeme yönelik sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu'na yönelik sert eleştirilerde bulundu. 'CHP ADAYINI KILIÇDAROĞLU DA BİLMİYOR'Abdullah...

Bugün Yozgat'ta gazetecilerin gündeme yönelik sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu'na yönelik sert eleştirilerde bulundu. 

'CHP ADAYINI KILIÇDAROĞLU DA BİLMİYOR'
Abdullah Gül'ün aday olacağı iddialarına ilişkin sorulan soru üzerine CHP ve Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Bozdağ, şunları söyledi; "CHP'nin içinde bulunduğu durum acınacak bir durum. Kılıçaroğlu ve ekibi acınacak duruma getirdi. Ne yapacaklarını bilmiyorlar. Kendi içlerinden bir ismi Türk halkının önüne çıkaramıyorlar. İçinizde Türkiye Cumhurbaşkanlığı'nı yapabilecek bir kişi yok mu? Neden biri çıkıp Türkiye'yi yönetmeye talibim diyemiyor. Belli ki CHP kadrolarının içerisinde Sayın Erdoğan çapında bir isim yok. Şu yaşananları değerlendirince 'Kılıçdaroğlu sanki bu işi biliyor, kafasında birkaç isim var' diye düşünüyordum ama geldiğimiz noktada CHP'nin göstereceği cumhurbaşkanı adayı kim, eminim Kılıçdaroğlu da bilmiyor, onun da kafasında bir aday ismi yok, belli ki kurye bekliyor. Bir kurye getirirse bakıp karar verecek."

'SİYASİ AHLAKSIZLIK YAŞANDIĞINI GÖRÜYORUZ'
CHP'den 15 milletvekilinin İyi Parti'ye geçmesine yönelik değerlendirmeler de yapan Bozdağ, "15'ler olayı Türk siyasi tarihinin siyasi ahlaksızlık abidesidir. Güneş Motel dahil böyle bir ahlaksızlık abidesine Türkiye şahit olmadı. Şimdi genel başkanlar transfer yapıyor. Eğer istifa edeceklerse öyle anlaşılıyor ki kiraya verilen vekillerin 'kirasını tahsil' konusunda bir sıkıntı var. Tahsil edilemeyince zannedersem onları tekrar geri çağırma durumu ortaya çıkabilir. Tahsil edilemeyince zannedersem onları geri çağırma durumu ortaya çıkabilir. Pazarlık kirli mi değil mi bir bedel karşılığı mı göreceğiz. Bir siyasi ahlaksızlığın yaşandığını görüyoruz." diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem