Bozdağ: Herkes Tayyipçi kesildi

Bozdağ: Herkes Tayyipçi kesildi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan sonraki dönemin ne olacağı yönünde algı operasyonlarının yapıldığını ileri sürerek, "Şimdi herkes Tayyipçi kesildi" diye konuştu. Bozdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan sonraki dönemin ne olacağı yönünde algı operasyonlarının yapıldığını ileri sürerek, "Şimdi herkes Tayyipçi kesildi" diye konuştu. Bozdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başbakan Necmettin Erbakan'ı anma törenine katılmasını da eleştirdi.

Konya'da bir konferansa katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AKP hükümetine kadar hiçbir hükümetin darbeleri önleyici tedbir almadığını söyledi.

16 Nisan'da yapılacak referanduma değinen Bakan Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun devletin sigortasının Cumhurbaşkanlığı olduğunu yönündeki açıklamasını eleştirdi.

"Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu diyor ya, 'Cumhurbaşkanlığı devletin sigortasıdır'. Devletin sigortası Cumhurbaşkanı olursa yandık. Bir kişi, devletin sigortası olursa yandık. Bu devletin sigortası kimdir biliyor musun sayın Kılıçdaroğlu, 80 milyon Türk milletidir" diyen Bozdağ "Eğer bir devletin sigortasını sadece bir makama, bir kişiye indirgediğinde o makam, o kişi sıkıntı gördüğünde devlette sıkıntıya düşer demektir. Bu devletin sigortası aziz milletimizdir" ifadelerini kullandı.

'BUNLAR GENE DÜMEN BİZİM OLACAK DİYORLAR'

Başkanlık sisteminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonraki dönemin ne olacağı yönünde algı operasyonlarının yapıldığını belirten Bozdağ,  "Şimdi herkes Tayyipçi kesildi. Yeni sistemi Tayyip Erdoğan için istiyorsanız, can kurban ama ondan sonrası diyorlar. Onlar, niçin bunu diyorlar biliyor musunuz? Tayyip Erdoğan neticede fani, bir gün oda aramızdan ayrılacak. Görevi sona erecek, kendi bırakacak veya bırakmadığı Cumhurbaşkanlığı 10 yıl. Bunlar gene dümen bizim olacak diyorlar" şeklinde konuştu.

Bozdağ "Halk sandıkta kime hükümeti verirse versin, biz aradan sonra yeniden düzenimizi kuracağız, yeniden milletten alamadığımız iktidarı Cumhurbaşkanlığıyla ortak olup devam edeceğiz diyorlar. Herkes el birliği ile bu yeni sisteme karşı, el birliğiyle mücadele ediyorlar. Algı oluşturmaya, milleti kandırmaya yönelik propaganda yapıyorlar" dedi.

'SİSTEMİN ADI BİLE YETTİ, KILIÇDAROĞLU KOŞA KOŞA GİTTİ'

Kılıçdaroğlu'nun Erbakan'ı anma törenine katılmasını eleştiren Bozdağ, "28 Şubat’ın arifesindeyiz, koşa koşa merhum Necmettin Erbakan hocamızı anma törenine gitti. Neler yaptığınız neler. Nasıl gitti de oraya. Gitmesi iyi bir şey. Vallahi de billahi de eğer Cumhurbaşkanlığı sistemi, halk oylamasına gidiyor olmasaydı Kılıçdaroğlu’nu hiçbir güç oraya götürtüp, yan yana oturtamazdı. Sistemin adı bile yetti. Artık halk karar verecek. Kendi oyu da yetmiyor, yüzde 25-26, yüzde 25'de başkasının oyuna ihtiyaç var. O yüzden kendilerini yenilemeye gittiler. Bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin daha şimdiden Türkiye’ye kazandırdığı önemli bir faydadır diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika