Bozdağ'ın mitingini iptal eden kasabada bomba alarmı

Bozdağ'ın mitingini iptal eden kasabada bomba alarmı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da 'evet' propagandası yapmak için katılacağı etkinliği 'mekanın kapasitesinin yetersiz olduğu' gerekçesiyle iptal eden Gaggenau'da belediye binası, gelen bomba ihbarının ardından boşaltıldı.AFP'ye...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da 'evet' propagandası yapmak için katılacağı etkinliği 'mekanın kapasitesinin yetersiz olduğu' gerekçesiyle iptal eden Gaggenau'da belediye binası, gelen bomba ihbarının ardından boşaltıldı.

AFP'ye konuşan bir yetkili yerel saatle 07.30'da telefon açan bir kişinin bomba ihbarında bulunduğunu belirterek, "Arayan kişi Türk bakanın etkinliğinin iptal edilmesini gerekçe olarak gösterdi" dedi.

Alman n-tv televizyonuna konuşan Belediye Başkanı Michael Pfeiffer ise, bomba ihbarı ile Bozdağ’ın konuşma izninin iptali arasında bağlantı olup olmadığı sorusuna, "Şu anda bunu değerlendiriyoruz ancak emin değiliz. Doğrudan bir bağlantı olduğunu düşünüyoruz" dedi. Pfeiffer, "Bu tehdidi ne kadar ciddiye almalıyız bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Polis belediye binasında şu anda arama yapıyor.

Ayrıntılar geliyor...

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem