Brezilya-Arjantin maçı oynanırken durduruldu, maç askıya alındı

Brezilya ulusal sağlık kurulu yetkililerinin sahaya girmesi nedeniyle, Brezilya-Arjantin maçı bir süredir durmuş durumda.

2022 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri  Brezilya-Arjantin maçında, Brezilya'lı sağlık yetkilileri sahaya inip, Arjantinli 4 oyuncuyu sağlık gerekçeleriyle sınır dışı etmek istedi. Maç askıya alındı.

Maçın öncesinde ve başlangıcında yaşananlar:

20.04 – Brezilyalı yetkililer, İngiltere’den gelen oyuncular E. Martinez, Lo Celso, Romero ve Buendia’yı sınır dışı etmek istedi.

20.18 – CONMEBOL’ün izniyle oyuncular takımla stadyuma hareket etti.

22.11 – Brezilyalı yetkililer sahaya girdiler ve maç başlangıcından kısa bir süre sonra durdu. 

22.13 – Arjantinli oyuncular ve hakemler soyunma odasına gitti. Brezilyalı oyuncular bekleyişlerini sürdürüyorlar.

Spor spikeri Emre Tile Twitter hesabından şunları paylaştı:

Brezilya Sağlık Otoritelerinin sahaya çıkıp Emiliano Martinez, Giovani Lo Celso ve Cristian Romero'yu sınır dışı etmelerinin ardından Brezilya ile Arjantin arasındaki maç askıya alındı.

Ne oldu?

Brezilya-Arjantin maçının beşinci dakikasında oyun kenarında hareketlenmeler başladı. Maçın neden durduğunu, sahanın kenarına giden oyuncular da anlamaya çalıştı.

Brezilya sağlık kurulu yetkilileri oyuna müdahale ettiklerini, Emiliano Martinez, Giovani Lo Celso ve Cristian Romero'nun yanlış bilgi ile sağlık protokollerini ihlal ettikleri için sınır dışı edilmeleri  ve bu yüzden de futbolcuları karantinaya almak üzere orada bulunduklarını açıkladılar.

Arjantin milli takımı maç devam ederken bu olayın gerçekleşmesine büyük tepki gösterdi ve soyunma odasına gidip bir daha dönmedi.

Lionel Messi, Brezilyalı oyuncularla konuşarak böyle bir durum varsa maç öncesi kendİlerine iletilmesi ve çözülmesi gerektiğini söyledi.

Arjantin futbol fedarasyonu ilk açıklamayı yaparak maçın askıya alındığını duyurdu.

Brezilya Sağlık Kurulu CEO'su olayla ilgili şunları söyledi:

"Biz Arjantinli oyuncuları ısrarla izolasyona almak istedik ve bu karara saygı duymadılar ve itaatsizlik silsilesi gösterdiler.

Brezilya Sağlık Kurulu CEO'su, bu yüzden müdahale yaptıklarını söyledi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor