Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro aşı olmadığı için stadyuma alınmadı

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro aşı olmadığı için stadyuma alınmadı

Aşı karşıtı olan Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, tatil için gittiği Sao Paulo'da stadyuma alınmadı.

Ülkede yayın yapan Metropoles’e göre, tatil için Sao Paulo’da bulunan Bolsonaro, Covid-19 aşısı yaptırmadığı için Santos-Gremio karşılaşmasını stadyumdan izleyemedi.

Santos taraftarı olan Devlet Başkanı Bolsonaro, stadyuma alınmadığı için duyduğu rahatsızlığı, “Niye aşı kartı, aşı pasaportu? Santos’un maçını izlemek istiyordum, aşı olmak gerekiyor dediler. Niye? Aşı olanlardan daha fazla antikorum var.” sözleriyle dile getirdi.

Brezilya’nın çeşitli bölgelerinde taraftarların stadyumdan maç izlemesi için Covid-19 aşısı yaptırma veya negatif PCR testi gösterme şartı bulunuyor.

Covid-19’u atlattığı için aşı olmak istemeyen Bolsonaro, “En son Brezilyalı aşı olduktan sonra aşı artarsa, o zaman karar vereceğim aşı olup olmamaya.” demişti.

Bolsonaro, Covid-19 salgını süresince yaptığı açıklamalar ve Covid-19 önlemlerini hedef alması nedeniyle sıklıkla eleştirilmişti.

Salgın nedeniyle 600 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği Güney Amerika ülkesi Brezilya, ABD’nin ardından dünyada Covid-19 kaynaklı en çok ölümün yaşandığı ülke konumunda.

Dünya