Bu otomobiller üretimden kalkacak

Bu otomobiller üretimden kalkacak

Son dönemde ülkemizdeki otomobil satışları hatırı sayılır oranda azaldı. Dolayısıyla sıfır otomobil alım oranını azaltmış durumda. İşte üretimden kalkacak

Son dönemde ülkemizdeki otomobil satışları hatırı sayılır oranda azaldı. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere bu düşüşün iki temel nedeni bulunuyor. Birincisi yükselen döviz kurları, ikincisi ise hızlı bir şekilde artan faiz oranları. Dolayısıyla bu iki unsur sıfır otomobil alım oranını hayli azaltmış durumda. İşte üretimden kalkacak otomobiller.

Fakat global pazara baktığımızda tamamen farklı bir tablo ile karşılaşıyoruz. Pek çok üretici, global pazardaki satış sayısını arttırmış durumda. Satış grafiği beklenilen düzeyde olmayan modellerin ise fişi çekiliyor . Şimdiden bazı üreticiler önümüzdeki dönemde üretim üretimden kalkacak olan modelleri açıkladı. Bu modeller arasında ülkemizde hayli rağbet gören bazı otomobiller de yer alıyor.

üretimden kalkacak

Elbette bu modellerin üretim bandından kalkması, bir daha bu modellerin hiç üretilmeyeceği anlamına gelmiyor. Örneğin Volkswagen Bettle modelini senelerdir üretmiyordu. Modern bir tasarımla tekrardan kullanıcıların beğenisine sunulan bu model, 2019 itibariyle bir kez daha üretim bandından kaldırılacak.

Peki önümüzdeki dönemde üretimden kalkan otomobiller hangileri? Bu yazımızda üretimden kalkan otomobiller listesini sizlerle paylaşacağız. Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri hazırladığımız bu liste ile başbaşa bırakalım.

Alfa Romeo MiTo

Ford C-Max

Ford Grand C-Max

Opel Adam

Opel Cascada

Opel Karl

Toyota Avensis

Volkswagen Beetle

Türkiye’de en çok izlenen süper kahraman filmleri