Bu Testi Çözen Öğrencilerin Zekâ Seviyeleri Artıyor

Bu Testi Çözen Öğrencilerin Zekâ Seviyeleri Artıyor

Özellikle yeni nesil ve beceri temelli sorular öğrencilerin hem sözel hem sayısal becerilerini ve buna bağlı sanat, mantık gibi konularda bilişsel düzeylerini arttırıyor.

Zekâ seviyesinin düzenli çalışma, programlı hayat, sağlıklı beslenme, uyku rutini, spor ve zekâ oyunları, bulmacalar sayesinde arttığı bilinmektedir. Öğrencilerin test çözme ritimlerinin de zekâ üzerinde performans arttırıcı niteliği bulunmakta.

Özellikle yeni nesil ve beceri temelli sorular öğrencilerin hem sözel hem sayısal becerilerini ve buna bağlı sanat, mantık gibi konularda bilişsel düzeylerini arttırıyor. Bilgisayar kullanımı küçük yaşlarda itibaren öğrencilerin hayatında aktif rol oynuyor.

Eğitim için bilgisayar kullanma becerisinin ilkokul çağalarından itibaren sistematik olarak hayatlarında yer veren öğrenciler zamandan tasarruf ederken aynı zamanda çevrimiçi kaynak çeşitliliği sayesinde zekalarını ön plana çıkarma veya belirli alanlarda daha fazla içerik çözerek performanslarını o yönde geliştirme imkânı buluyor. Zekâya direk katkı sağlayacak dil testleri, sayısal testler ve genel kültür testleri okul başarılarına pozitif katkı sağlamakta.

Zekânı Hafife Alma

Türkçe test ve İngilizce test çöz ve dil kazanımlarını geliştir. Anadiline hâkim öğrencilerin yabancı dil öğrenme ve bu yeni dile de ana dili gibi hâkim olma süreci beyni sürekli aktif tutar. Zekânın sayılardan ibaret olmadığı ve çalışma ile geliştirilebileceği gerçektir. Yeni bir dil öğrenmek buna katkı sağlar. Bu testleri çözerek zekâ seviyenizi arttırabilirsiniz.

Site üzerinde istenilen sınıf seviyesinde tüm derslerin tek tek görüntülendiği testlerden istenilen konu seçilebilir. Bu sayede öğrenciler direk başarı odaklı bir çalışma yapabilirler. İlkokul 1. sınıftan itibaren kazanılan test çözme alışkanlığı tüm öğrenim hayatı boyunca öğrencilerin daha verimli olmasına büyük ölçüde katkı sağlar. Öğrenciler yanıtlarında yer olan yanlışları kriter alarak demorolize olmamalıdır.

Test sonrası doğru yanlış sayısı bir zekâ ölçütü değildir. Bu yüzden motivasyon kaybından kaçınılmamalı, düzenli soru çözüm saatleri ile performansın arttırılmasına odaklanılmalıdır. Her bir sorunun zekâ ve algı üzerinde farklı etkisi bulunduğundan çok farklı düzey ve içerikte ne kadar çok soruya maruz kalınırsa başarı kalıcı ve kaçınılmaz olacaktır.

Her Ders İçin Ayrı Test

Öğrenciler çözecekleri genel tekrar testleri ile gelişimlerini takip edebilirler. Bununla beraber her ders için ayrı ayrı hazırlanmış, konu ve ünite bazlı sorular ders pekiştirmesi ile eksiklerin telafisi için uygun kaynaklardır. Testleribul öğrencilerin kaynak ihtiyacına yönelik yenilikçi testler ile destek olur.

Türkçe test ve İngilizce test yanı sıra tüm derslere ait konularda ayrı ayrı hazırlanmış testleri çözerek başarınızı arttırabilir, zekânızı geliştirebilirsiniz. Testleribul test içeriklerinde her derse aynı önemi vererek öğrencilere sunmaktadır. Ders ağırlık oranlarının da değerlendirildiği ancak hiçbir dersin geri plana düşürülmediği içerikler sayesinde öğrenciler normal sistemlerde daha az karşılaştıkları derslerin sorularına daha fazla sayıda soru içeriği sağlamaktadır.

Sistem 1. Sınıf ve 8. Sınıf ile ara kademedeki her öğrencinin derslerine yönelik test sorularını içerir. Bu sayede tek bir kaynaktan alternatif birçok soruya ulaşabilen öğrenciler çalışma performanslarında artış kaydederler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Eğitim