"Bu vahşi cinayet tasarlanmış!"

"Bu vahşi cinayet tasarlanmış!"

Soruşturmanın çok yönlü yürütülmesi için gerekli başvuruların yapıldığını söyleyen Pınar Gültekin'in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir "Bu vahşi cinayetin önceden tasarlanarak işlendiğini düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

Pınar Gültekin'in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir "Bu vahşi cinayetin önceden tasarlanarak işlendiğini düşünüyoruz. Şüphelinin ifadeleriyle ilgili de itirazlarımızı yaptık. Tüm güvenlik kamerası görüntüleri ile parmak izi incelemelerini de talep ettik." dedi.

Muğla’nın Ula ilçesinde Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, soruşturmanın genişletilmesi istemiyle Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verdi. Epözdemir, soruşturmanın çok yönlü yürütülmesi için çalışma yaptıklarını söyledi. Bu doğrultuda bugün dilekçe vermek için adliyeye geldiğini aktaran Epözdemir, “Şüphelinin ifadelerinin belletilmiş olması dikkati çekiyor. Biz, savcılığa müracaatımızda, cinayet öncesi ve sonrasındaki HTS kayıtlarını ve cep telefonu sinyal lokasyonlarını istedik. Ayrıca zanlıya olay yerinde keşif yaptırılmasını talep ettik” ifadelerini kullandı.

Katilin ifadelerinin önceden çalışılmış olduğunu söyleyen Epözdemir, şöyle konuştu:

“Bu vahşi cinayetin önceden tasarlanarak işlendiğini düşünüyoruz. Şüphelinin ifadeleriyle ilgili de itirazlarımızı yaptık. Tüm güvenlik kamerası görüntüleri ile parmak izi incelemelerini de talep ettik. Dosyadaki gizlilik ve kısıtlamanın detayları hakkında bilgi sahibi olmayı da istedik. Tasarlayarak, vahşice, önceden planlanmış şekilde cinayetin işlendiği kanaatindeyiz. Henüz otopsi raporları gelmedi. Eylül ayında çıkmasını bekliyoruz. İstediğimiz belge ve raporlar geldikten sonra durumu net olarak ortaya koyacağız.” Epözdemir, olaya ilişkin iddianamenin de kısa sürede hazırlanmasını beklediklerini dile getirdi.

Etiketler :