Budist kocaya 1 milyon TL tazminat

Budist kocaya 1 milyon TL tazminat

İstanbul Aile Mahkemesi’nde bir yıldır görülen davada mahkeme, çiftin boşanmasına karar verdi.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne açılan bir boşanma davası dikkatleri çekti. C.E.’nin Budizm ve Taoizm temelli kişisel gelişim dersleri alarak evde ayin yaptığını, ailesini ihmal ederek bir kadınla birlikte "inziva" adı altında gezilere gittiğini iddia eden 19 yıllık eşi P.E. açtığı boşanma davasını kazandı. Karara göre, C.E. boşandığı karısına 1 milyon lira tazminat ile aylık 30 bin lira nafaka ödeyecek.

Hürriyet’te Özge Eğrikar imzalı habere göre, P.E. ile ünlü bir markanın Türkiye satış direktörü olan C.E. 19 yıl önce evlendi. Çiftin bu evliliklerinden iki çocuğu dünyaya geldi. P.E.’nin iddialarına göre, evlilik birliği kocası C.E.’nin sadakatsizliği, alkol bağımlılığı, öfke kontrolü olmaması, eşine ve çocuklarına şiddet uygulaması nedeniyle sarsılmaya başladı. P.E.’nin iddialarına göre, C.E. bir kişisel gelişim uzmanına çok yüksek miktarda para ödeyerek Budizm ve Taoizm temelli kişisel gelişim dersleri aldı. C.E., eğitim grubu ile birlikte "inziva" adı verilen birçok etkinliğe katılarak Çin ve Hindistan gibi ülkelere gitti. En son ‘Master Sha’ isimli Çinli bir kişisel gelişim uzmanı ve Türkiye’deki temsilcilerinden online eğitim alan C.E., iddiaya göre evde çocuklarının gözü önünde sürekli Ayin benzeri çeşitli ritüeller uyguladı. Öte yandan iddiaya göre C.E. "inziva" adlı gezilere bir kadınla birlikte gittiğini itiraf etti. 

İstanbul Aile Mahkemesi’nde bir yıldır görülen davada mahkeme, çiftin boşanmasına karar verdi. Karşı davayı reddeden mahkeme, iki çocuğun velayetinin anneye verilmesine, C.E.’nin boşandığı eşine 500 bin lira maddi ve 500 bin lira manevi olmak üzere toplam 1 milyon lira tazminat ödemesine, aylık toplam 30 bin lira nafaka ödemesine hükmetti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yargı