Bugünden itibaren sıcaklıklar düşüyor, yağmur geliyor: Perşembe günü "Kuzey Kışı" başlıyor

Bugünden itibaren sıcaklıklar düşüyor, yağmur geliyor: Perşembe günü "Kuzey Kışı" başlıyor

Hava sıcaklığındaki düşüş, yurdun büyük bölümünde hissedilmeye başladı. Önümüzdeki hafta güney bölgeler dışında sıcaklık mevsim normallerinin altına inecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre bugünden itibaren yurdun kuzeybatısından giriş yapacak yağışlı hava dalgasıyla beraber sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek.  

Perşembe günü "Kuzey Kışı" başlıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu verilerine göre bugünden itibaren hava sıcaklıkları düşüşe geçecek ve yağışlı hava etkisini artıracak.  Sıcaklıklar, perşembe günü 19 derecenin altına inecek. Yağış bugünden başlayarak etki alanını genişletecek, perşembe gününe kadar etkisini artıracak, hafta sonu adım adım yurdu terk edecek.  

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: kuzey ve iç kesimler parçalı, yer yer çok bulutlu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Ankara’nın kuzeyi, Sivas’ın kuzeyi, Kırklareli, Çankırı, Yozgat, Kastamonu, Sinop, Kars, Ardahan ve Erzurum ile gece saatlerinden sonra İstanbul çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahminler arasında.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam